ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Marsz gejów i lesbijek po Piotrkowskiej w asyście policji...

(gb, pb)

2011-05-14 14:58

2011-05-17 22:01

97 Komentarzy
Dodaj komentarz

Marsz gejów i lesbijek po Piotrkowskiej w asyście policji (wideo, galeria, aktual.)

(gb, pb)

2011-05-14 14:58

Około 300 homoseksualistów - gejów i lesbijek oraz osób ich popierających wzięło udział w Marszu Równości, który w sobotę po godz. 14 wyruszył ze Starego Rynku i przeszedł ulicami Nowomiejską i Piotrkowską. Organizatorzy przemarszu promowali ustawę o związkach partnerskich.
1/8

Zwolennicy równości rozdawali kolorowe balony.

(© Maciej Stanik)

  • Manifestacje oddzielała od siebie policja.
  • Marsz Równości idzie ulicą Piotrkowską.
Uczestnicy rozpoczęli marsz na rynku Starego Miasta. Nieśli transparenty z hasłami: "Born to be BI", "Tymi ulicami chodzimy codziennie", "Prawa lesbijek i gejów prawami człowieka", "Za burtę z homofobią".
W tym czasie kilkaset metrów od Starego Rynku w parku Staromiejskim zebrało się około 500 przeciwników legalizacji związków homoseksualnych, w tym kibiców i członków organizacji Młodzież Wszechpolska.
Protestowali okrzykami i hasłami typu "Łódź wolna od homo propagandy" i "Zakaz pedałowania"
Uzbrojeni w miotacze gazu i pałki funkcjonariusze oddzielali od siebie manifestujące grupy. W pogotowiu były polewaczki. Policjanci w kilkudziesięciu radiowozach byli przygotowani do interwencji. Teren zabezpieczały także patrole konne straży miejskiej.
- Ulice Łodzi to nie miejsce na manifestowanie przekonań seksualnych - mówi Adam Małecki, organizator pikiety w obronie tradycyjnych wartości rodzinnych.

Tymczasem homoseksualiści w Marszu Równości zorganizowanym przez łódzką organizację Kampania Przeciw Homofobii zwracali na siebie uwagę kolorowymi strojami i instrumentami perkusyjnymi, na których grali. - Żądamy ustawy o związkach partnerskich - krzyczała przez megafon jedna z organizatorek. - Chcemy tolerancji i legalizacji homoseksualnych związków partnerskich. Gdy uczestnicy Marszu Równości przechodzili obok członków pikiety, zostali obrzuceni jajkami. Obie grupy oddzielał kordon uzbrojonych policjantów. Manifestacje szły obok siebie przekrzykując się nawzajem. Tak było aż do pl. Wolności. Jednak na ul. Piotrkowską policja wpuściła tylko uczestników Marszu Równości.
Członkowie pikiety prorodzinnej oprócz skandowania haseł przeciwko gejom i lesbijkom komentowali także decyzje o zamknięciu stadionu Widzewa dla kibiców. "Donald matole, twój rząd obalą kibole", to tylko jedno z wykrzykiwanych haseł antyrządowych.

Zobacz film z marszuKomentarze

(97)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

+10 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gay portal (gość)  •

http://justinlove.pl - gdyby ktoś poszukiwał portalu dla siebie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

+7 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Paweł (gość)  •

Nie mam nic przeciwko innym orientacjom seksualnym, ale tzw. "małżeństwa" osób tej samej płci to chyba jakieś nieporozumienie. Z racji nazwy w języku polskim małżeństwo to instytucja rodzinna złożona z małżonki (kobiety) i małżonka (mężczyzny). Tak ustanowiona rodzina ma możliwości rozwoju - np. wydania potomstwa. Natomiast wszelkie próby upodabniania zawierania związków partnerskich przez osoby tej samej płci w formie podobnej do małżeństwa są poprostu paranoją - nie stworzą one rodziny w sensie biologicznym. Osoby tej samej płci mogą zawrzeć umowy cywilo - prawne, aby uregulować np. sprawy spadkowe, prawne, podziału wspólnego majątku itp. Organizowanie takich manifestacji jest niepotrzebne, bo nikogo "z zewnątrz" nie powinno obchodzić z kim ja sypiam i jak to robię, ale wywlekanie tych spraw na forum publiczne godzi w sferę intymną człowieka.

odpowiedzi (0)

skomentuj

+9 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

do dagny (gość)  •

może masz racje a może NIE! GEJOSTWO I LIZBIJSTWO CZY JAK TO TAM SIE NAZYWA CZY TO JEST FAKT KTÓRYM JEST SIE CZYM CHWALIĆ????????????JAKIE POZYTKI MACIE ?? A MOŻE CZEKACIE NA MATKI KTÓRE ODRZUCAJA NOWORODKI I JE CHCECIE PRZYGARNĄC???DOBRE MAŁŻEŃSTWA SIE ROZWIJAJA MAJA POTOMSTWO A WY KIM JESTEŚCIE?CZY TYLKO BAZUJECIE NA SEXE???????????????

odpowiedzi (0)

skomentuj

+4 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

podajdalej11 (gość)  •

Ostatnio na spotkaniu tu gdzie mieszkam zwyczajem moich przodkow pocalowalem kobiete w reke. Po spotkaniu powiedziano mnie, ze to byl mezczyzna co mnie bardzo zambarasowalo.
Obecnie przed pocalowaniem kobiete w reke pytam czy jest biologiczna kobieta mogaca urodzic dziecko. Prosze odpowiedziec czy obecnie w Polsce podczas powitania jest dozwolone zadawanie pytan typu:
"Czy jest Pani kobieta bliologiczna mogaca urodzic dziecko?".
Pragne zadawac te pytania, by uniknac zambarasowania.

odpowiedzi (0)

skomentuj

+8 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ceniek (gość)  •

PIEPRZONE PEDALSTWO !!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

+7 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Azuj (gość)  •

Jeszcze trochę a nastapi takie zdziczenie że kobiety będą żadać legalizacji związku ze swoim wibratorem. To też jest przezywanie "miłości" i to też może być partner. Producenci już zacierają ręce. Na takie coś możemy dać powszechną zgodę.

odpowiedzi (0)

skomentuj

+6 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pablosanchez (gość)  •

ale mi marsz ...z 50 osób nie więcej plus drugi tyle policji i przeciwników... żenada

odpowiedzi (0)

skomentuj

+3 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

cymraeg (gość)  •

Jestem gejem ale na taki marsz nigdy bym nie poszedł. Nie mam ochoty udowadniania nikomu czegokolwiek, walczenia o cokolwiek itp. A także robienia z siebie pośmiewiska. Testament mam spisany, mój facet ma stałe upoważnienie do odwiedzania mnie w szpitalu w razie gdyby coś się stało i chwatit. "Małżeństwo" mnie nie interesuje, jetem konserwatywny i uważam, że jednak to jest nadużycie. Pozdrawiam.

odpowiedzi (0)

skomentuj

+6 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xx (gość)  •

Nie wiem czy zauważyliście,ale są tam dwie sędzie Dylis i inna z sądu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

+8 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wwawer (gość)  •

przecież widać,że Ci co skanduja te hasła przeciw tolerancji to zwykłe prostaki, kibole i osiedlowa chołota z Bałut. Margines społeczny i element co ćpa po bramach bije i kradnie. Nie jestem pedałem, ale mam kilku kolegów gejów i jako koledzy są OK . wiecej tolerancji polsko ! Legalizacja zwiazkow niech se bedzie w Holandii jest i jakos nie widzialem tam facetow calujacych sie na ulicy

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 ... 10 »