Medale łódzkich judoków

hof
Zawodniczka AZS Agata Cal
Zawodniczka AZS Agata Cal archiwum
Dobrze w młodzieżowych mistrzostwach Polski (do lat 23), które odbyły się w Opolu, spisali się łódzcy judocy.

Pięć medali wywalczyli zawodnicy Gwardii.
Drugi na podium zdobył Borys Birkowski (73 kg), podobnie jak Piotr Żeleński-Olczak w kat. do 100 kg.
Brązowe medale wywalczyli Marta Rózga (+78 kg), Aleksander Beta (66 kg) i Agata Szewczyk (+78 kg). Tuż za podium w kategorii 66 kg znaleźli się Damian Popiel (piąte miejsce ) oraz Rafał Końca (ósme miejsce).
Szkoleniowcem judoków Gwardii jest Zbigniew Pacholczyk.
Zawodniczka AZS Agata Cal w kategorii do 63 kg zdobyła srebrny medal.
Trenerem judoczki AZS jest Leszek Piąstka. Akademicka sekcja zaprasza na treningi dzieci i młodzież.
Przed rokiem w Mławie łodzianie zdobyli cztery medale mistrzostw Polski, a 2 lata temu w Luboniu trzy (wówczas wszystkie brązowe).