ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
NBP już zlecił produkcję. Będą nowe banknoty

(izj)

2013-04-23 22:22

2013-04-23 23:39

5 Komentarzy
Dodaj komentarz

NBP już zlecił produkcję. Będą nowe banknoty

(izj)

2013-04-23 22:22

W kwietniu przyszłego roku do obiegu w Łodzi trafią nowe polskie banknoty. NBP zlecił właśnie ich produkcję. Na pierwszy rzut oka nie będą różniły się od obecnie używanych. Otrzymają jednak nowe zabezpieczenia. Inny na będzie też podpis prezesa NBP, bo zamiast Hanny Gronkiewicz-Waltz pojawi się Marek Belka.
- Ze względów bezpieczeństwa nie ujawniamy na razie informacji o tym, w jaki sposób zostaną zmodernizowane zabezpieczenia - mówi Przemysław Kuk, dyrektor biura prasowego NBP. - Nowe banknoty zostaną zaprezentowane we wrześniu.
W kwietniu 2014 r. do obiegu trafią zmodernizowane banknoty o nominale 10, 20, 50 i 100 zł. Trwają także prace nad modernizacją banknotu o nominale 200 zł, ale ten w nowym wydaniu zostanie wprowadzony później.
- Wprowadzone 18 lat temu zabezpieczenia funkcjonują bez zarzutu - mówi Marek Oleś, dyrektor Departamentu Emisyjno-Skarbowego NBP. - Postęp technologiczny wymaga jednak ich modernizacji, dla zwiększenie bezpieczeństwa obrotu gotówkowego w kolejnych latach. Wszystkie obecnie używane banknoty pozostaną bezterminowo prawnym środkiem płatniczym.

Komentarze

(5)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

dodruk

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

cośtamktośtam (gość)  •

Czegoś nie rozumiem - wyprodukowali nowe pieniądze. Zapłacili komuś, żeby je zmodernizował. Zapłacili komuś, żeby zrobił reklamę, w której informują, że wszystkie banknoty są bezterminowo ważne. Wyszli na zero?

odpowiedzi (0)

skomentuj

czytaj dokladnie

+56 / -55

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Seba (gość)  •

napisane jest w artykule ze banknoty uzywane aktualnie beda ciagle w ogiegu, zas od kwietnia 2014 beda produkowac nowe, wiec o jakim kryzysie spowodowany drukowaniem piszesz koleszko

odpowiedzi (0)

skomentuj

Każdy myślał że zmienią sie jak dolary czyli bedzie trochę nowej szaty graficznej

+94 / -119

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

A (gość)  •

A tak to szkoda informowac potencjalnych przestepcw
1

odpowiedzi (0)

skomentuj

KRYZYS.

+101 / -84

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

analityk (gość)  •

Jeden ze sposobów na kryzys -dodrukowanie pieniędzy.

skomentuj

gimnazjalista

+1 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gimnazjalista (gość)  •

emisja zbyt dużej ilości pieniędzy powoduje inflację! co nie jest równoznaczne z kryzysem. Pieniądze są w ciągłej produkcji. Większość z nich jest wymieniana głownie przez banki z powodu stanu banknotów. Rozważna emisja nie wywoła inflacji ! Bo codziennie jest dostarczana nowa gotówka ! Zmieni sie tylko jej wzór więc o jakim kryzysie mówisz "analityk"

odpowiedzi (0)

skomentuj