Hokeiści na trawie Grunwaldu potwierdzili dominację

MAC
Grunwald Poznań w niebieskich strojach
Grunwald Poznań w niebieskich strojach Adrian Wykrota
Wydarzeniem piątej serii spotkań pierwszej ligi hokeja na trawie mężczyzn był mecz na szczycie między legitymującymi się dotychczas kompletem punktów zespołami mistrza Polski Grunwaldu Poznań oraz wicemistrza Pomorzanina Toruń. Poznańscy podopieczni trenera Jerzego Wybieralskiego potwierdzili swą dominację na krajowym podwórku, wygrywając w niedzielę zdecydowanie 5:0 (1:0).

Goście już w trzeciej minucie stracili gola, ale do przerwy byli jeszcze w stanie w miarę dotrzymywać kroku poznaniakom. W drugiej połowie przewaga Grunwaldu była już zdecydowana.

Rezultat końcowy ustalił w 65. minucie reprezentant Kataru Sheriz Alir Ali i była to pierwsza bramka zdobyta w polskiej lidze przez któregoś z grających u nas Katarczyków. Poza tym na listę strzelców wpisali się Karol Majchrzak (3), Tomasz Dutkiewicz (45. karny), Tomasz Marcinkowski (52), Paweł Bratkowski (57).

Najwyższe zwycięstwo odniósł w tej kolejce AZS AWF Poznań, który rozgromił beniaminka Ósemkę Tarnowskie Góry 10:1. Wygrał także trzeci z poznańskich pierwszoligowców AZS Politechnika, który Wielkopolski po zaciętym spotkaniu zwyciężył drugiego z beniaminków Stellę Gniezno 6:4 (3:2).

Tabelę z zerowym dorobkiem punktowym zamyka Siemianowiczanka. Zespół z Siemianowic Śląskich poniósł piątą porażkę w rozgrywkach, tym razem na własnym boisku ulegając UKH Startowi 1954 Gniezno 3:6. Przegrała także Polonia Środa Wielkopolska, która uległa LKS Gąsawa 1:5.

W klasyfikacji strzelców na prowadzeniu pozostał, mimo że tym razem gola nie zdobył Waldemar Rataj z Grunwaldu, który ma na koncie dziewięć bramek.