Guzmics zagrał cały mecz. Węgry wygrały z Wyspami Owczymi

Bartosz Karcz
Piłkarz Wisły Kraków Richard Guzmics rozegrał pełne 90 minut w meczu reprezentacji Węgier z Wyspami Owczymi w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. W Budapeszcie Węgrzy wygrali 2:1.

Nie był to łatwy mecz dla reprezentacji Węgier, bo po do przerwy sensacyjnie przegrywali 0:1 po bramce Roaldura Jakobsena. W drugiej połowie mocno jednak zaatakowali i po dwóch golach Daniela Bode ostatecznie zgarnęli trzy punkty.
Nie był to jednak tak do końca udany wieczór dla Węgrów bo mieli duże szanse wskoczyć na drugie miejsce w grupie. Rumunia przegrywała bowiem prawie do samego końca z Finlandią 0:1, ale ostatecznie wyrównała i to ona zajmuje drugą pozycję na jedną kolejkę przed końcem zmagań o awans do Euro 2016. Węgrzy są już jednak pewni przynajmniej miejsca w barażach.

W ostatnich meczach tej grupy Węgry zagrają na wyjeździe z Grecją, Wyspy Owcze podejmą Rumunię, a Irlandia Płn., która ma już awans na Euro 2016 w kieszeni, zagra w Helsinkach z Finlandią.