Oświęcim. W Sanoku pierwsze i ostatnie słowo należało do Unii, która wygrała po karnych

Jerzy Zaborski
W Sanoku wielki dzień miał Wojciech Wojtarowicz, który zaliczył hat-tricka.
W Sanoku wielki dzień miał Wojciech Wojtarowicz, który zaliczył hat-tricka. Fot. Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim odniosła swoje pierwsze zwycięstwo po podziale hokejowej ekstraklasy na grupy. W elicie podopieczni Josefa Dobosza po rzutach karnych okazali się od sanoczan. Było to spotkanie obfitujące w zwroty akcji. Mimo wielu udanych interwencji bramkarzy padło sporo goli. Takie spotkania lubią oglądać kibice.

Dla obu zespołów stawką przed play-off będzie zajęcie 5. miejsca, więc zarówno dla sanoczan jaki i oświęcimian ważne są bezpośrednie konfrontacje.

Goście dobrze zaczęli premierową odsłonę, bo niepilnowany przed bramką Wojtarowicz posłał krążek do siatki. Na 91 s przed pierwszą przerwą ten sam zawodnik zmienił lot krążka uderzonego z linii niebieskiej przez Gębczyka i oświęcimianie w komfortowej sytuacji schodzili do szatni.

Przerwa nieco się przeciągnęła, bo awarii uległa maszyna do odświeżania tafli. Miejscowi zawodnicy musieli zepchnąć ją z tafli, żeby wjechała nowa. Chyba się przy tym rozgrzali, bo po pauzie zaczęli strzelać gole.

Najpierw Sproule przymierzył idealnie pod poprzeczkę. Kolejne dwa trafienia dla sanoczan dzieliło tylko 84 s. Oba padły w liczebnej przewadze, bo Piotrowicz otrzymał podwójną karę mniejszą za zranienie Śliwińskiego.

Na 66 s przed końcem Wojtarowicz w zamieszaniu wepchnął krążek do bramki, gdy goście grali już bez bramkarza, doprowadzając do dogrywki, która nie przyniosła jednak rozstrzygnięcia.

W karnych trafili Daneczek i Vosatko, a w Sanoku swoje szanse zmarnowali Azari i Danton.

Ciarko STS Bank Sanok – Unia Oświęcim 3:4 po karnych (0:2, 3:0, 0:1, dog. 0:0), rzuty karne 0:2.
0:1 Wojtarowicz (Bezuszka, Daneczek) 3, 0:2 Wojtarowicz (Gębczyk, S. Kowalówka) 19, 1:2 Sproule (Roberts, Danton) 27, 2:2 Ćwikła (Strzyżowski, Touminen) 32, 3:2 Strzyżowski (Ćwikła, Kostecki) 34, 3:3 Wojtarowicz 59, 3:4 Vosatko 65, decydujący karny.
Sędziował: Paweł Meszyński (Warszawa). Kary: 8-10 minut. Widzów: 1200.

Unia: Fikrt - Vosatko, Bezuszka; S. Kowalówka, Daneczek, Wojtarowicz – Gabryś, Modrzejewski; Szewczyk, Haas, Piotrowicz – Popela, Gębczyk, Budzowski, Wanat, Malicki.