ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Wywóz śmieci już według harmonogramów [POBIERZ]. Urzędnicy...

(izj)

2013-07-11 17:32

2013-07-12 17:09

54 Komentarze
Dodaj komentarz

Wywóz śmieci już według harmonogramów [POBIERZ]. Urzędnicy będą je teraz weryfikować

(izj)

2013-07-11 17:32

Wszystkie trzy firmy odbierające od łodzian śmieci od 1 lipca (Eko-Serwis na Bałutach, Remondis w Śródmieściu i na Widzewie oraz MPO Łódź na Polesiu i Górnej, w drugim przypadku wspólnie z konsorcjum z firmą SITA) opracowały harmonogramy ich wywozu. Zgodnie z wytycznymi urzędników, to właśnie do czwartku miały czas na ich ostateczne dostarczenie do magistratu.
1/5

Teraz śmieci mają już być odbierane według opracowanych przez firmy harmonogramów.

(© Łukasz Kasprzak)

- Harmonogramy, które do nas wpłynęły będą teraz szczegółowo przez nas weryfikowane, m.in. pod kątem sprawdzenia, czy nie została w nich pominięta żadna, choćby najkrótsza ulica - mówi Ewa Jasińska, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ. - Czkamy także na sygnały od mieszkańców, którzy nie znajdą w nich swoich posesji. Kiedy harmonogramy zaakceptujemy ostatecznie, firmy będą miały obowiązek dostarczenia ich każdemu właścicielowi do skrzynki pocztowej.

Na razie wszystkie firmy zaznaczają, że harmonogramy wywozu mogą jeszcze ulec zmianie, dlatego polecają sprawdzanie ich na bieżąco.
Częstotliwość wywozu śmieci została określona przez magistrat na podstawie wyników przetargów, w których wyłoniono firmy na wywóz śmieci w Łodzi. Jest on inny dla zabudowy jednorodzinnej i innych dla zabudowy wielorodzinnej.
W pierwszym przypadku, jeśli właściciele wybrali segregację, surowce powinny być od nich odbierane raz na dwa tygodnie, mokre bio i odpady zielone (np. trawa) - dwa razy w tygodniu, śmieci pozostałe po segregacji - raz w tygodniu, a wielkogabarytowe - dwa razy w roku. Ci, którzy nie segregują śmieci, powinny mieć je odbierane trzy razy w tygodniu.
W przypadku budownictwa wielorodzinnego i segregacji surowce powinny być odbierane trzy razy w tygodniu, a mokre bio i pozostałe po segregacji - cztery razy w tygodniu w okresie od 1 marca do 31 października i trzy razy w tygodniu w pozostałym okresie, wielkogabarytowe - raz w miesiącu. Tam, gdzie śmieci nie są segregowane, ich odbiór powinien odbywać się cztery razy w tygodniu.

Na poniedziałek jest przygotowywana pełna inspekcja Bałut przez trzy ekipy pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej po to, by sprawdzić, jak firma Eko-Serwis wywiązuje się z odbioru śmieci. Władze Łodzi mają do niej największe zastrzeżenia i nie wykluczają nawet wypowiedzenia tej firmie umowy.

Komentarze

(54)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

smieci z Górnej

+2 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

górniaczka (gość)  •

do tej pory nie ma harmonogramu, lipiec się skończył a u nas ani razu śmieci nie były odebrane, więc gdzie jest opanowanie tej śmieciowej rewolucji

odpowiedzi (0)

skomentuj

oł jee

+6 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

x (gość)  •

Śmieciara firmy Remondis olała dzisiaj co najmniej kilka domów pod adresem ul. Giewont z wejściami od strony ulic przyległych. I co teraz mamy zrobić? Na taczkę i do lasu?

odpowiedzi (0)

skomentuj

bzdury

+8 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Aśka (gość)  •

A gdzie harmonogram dla Widzewa??????????????????????????????? Firma Remondis nawet nie dostarczyła koszy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I za co ja mam płacić?????????????????????

odpowiedzi (0)

skomentuj

gowno prawda

+9 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

aaaaaaaaaaaaa (gość)  •

przestańcie pieprzyć, harmonogramu dla górnej nie ma do dzisiaj. śmieci nie są odbierane tak jak zadeklarowano w przetargu. nie zapłacę.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Brak mojej ulicy

+8 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Nika (gość)  •

Niestety moją ulicę znalazłam tylko w harmonogramie odbioru gabarytów. Nie ma tu harmonogramu odbioru odpadów z zabudowy domków jednorodzinnych przez firmę Ekoserwis. Czy to oznacza, że mam sama jeździć na wysypisko??

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kpina

+8 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Sokrates (gość)  •

Czy ktoś potrafi przetłumaczyć ten durny grafik?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Paranoja z wywozem

+12 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

przerażony paranoją śmieciową (gość)  •

Na ulicy Waryńskiego część posesji nie miała wywożonych śmieci przez tydzień. Bagatela 55 mieszkań. Jedna ze wspólnot zleciła wywóz prywatnie. Płacąc za to, bo smrodu już nie dało się wytrzymać. To samo na kilku adresach 1 Maja. I Próchnika. Najlepsze w tym wszystkim, że na danej ulicy z części adresów śmieci były wywiezione, a z części nie. Pytam w MPO dlaczego. Bo nie mamy jeszcze spisanych wszystkich adresów. A po co macie mieć spisane adresy, kiedy wystarczy znać granicę dzielnicy, bo macie wywozić z całej dzielnicy. No tak, to staramy się. Tylko, że firmy wywozowe nie mają się starać, tylko mają wywozić. Na Organizacji WiN podobnie. A pan wiceprezydent łże w wywiadzie, ze w Łodzi jest tak świetnie opanowane. No to proponuję panu wiceprezydentowi, żeby dobrowolnie spędził po godzinie przy koszach na śmieci na paru wskazanych adresach. Ciekaw jestem, czy na koniec dnia, jak już będzie zzieleniały, to też tak będzie piał z zachwytu. Oczywiście jak zwykle nikt za to nie odpowie. Bo początki są trudne. Gdyby od początku sprawą zajęli się fachowcy, to nie byłyby trudne.

odpowiedzi (0)

skomentuj

////

+5 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

//// (gość)  •

super bę ami jednak zabierac 2razy w tyg raz w środe zwykłe na to wychodzi i raz we wtroek selektywne papier szkoło itp tylko ż ejeszcze powinni bio a kosza nie dali i powinni cześciej smieci zabierac a remodnis nie raczył jeszcze zawitac po swoje smietniki i ich zabrać przez nich smietników raz z MPO jest 6szt z jednej strony fajnie bo jest gdzie smiesi wyrzucac po tym ja MPO z 5 zabrało ale z drugiej strony nie jest fanie miec śmietników pod oknem tym bardziej że [przepisy mówą wyraźnie że śmietniki od onien albo dzrwi powinny stac co najmniej 10m można skrucic to o połowe to nawet te 5m a od mojego okna do pojemnika dzieli pare cm

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ktoś czytał harmonogramy EKO-Serwis?

+13 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ciekawy (gość)  •

Przecież te harmonogramy sa nieczytelne i absurdalne

odpowiedzi (0)

skomentuj

Śmieci

+8 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

łodzianin (gość)  •

Dobrze że śmieci łódzkie zabierają firmy z Ksawerowa. (pomyłkowo) Firma Remodis wywożąca śmieci z ksawerowa za 5 zł wywozi łódzkie śmieci po 13 zł. MPO nie wywiązuję się ze swoich obowiązków!
Za Lipiec nie płaćmy za śmieci!!!!!!!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 »