Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pogoda w Łodzi: Deszcz i przymrozki

twojapogoda.pl
Tomasz Bolt/Polskapresse
Co nam przyniesie w pogodzie pierwszy tydzień astronomicznej jesieni? Możemy liczyć na prawdziwe babie lato czy też będzie pochmurno, deszczowo, wietrznie i do tego zimno?

W nadchodzącym tygodniu padać będzie w całym kraju i to bez najmniejszego wyjątku. Przeważnie spadnie od 5 do 15 mm.

Spodziewamy się też pierwszych przygruntowych przymrozków na znacznym obszarze kraju oraz porywistego wiatru.

Poniedziałek:

W poniedziałek (23.09) prawie w całym kraju przelotne opady deszczu i silniejsze podmuchy północno-zachodniego wiatru.

Bez opadów przede wszystkim w województwach północnych i tam też najbardziej słonecznie. Z biegiem dnia opady będą słabnąć i zanikać, najdłużej utrzymają się na południu.

Temperatura maksymalna wyniesie od 14-15 stopni C na południu i północnym wschodzie do 16-18 stopni C w pozostałych regionach. To będzie... najcieplejszy dzień nadchodzącego tygodnia.

Wtorek:

We wtorek (24.09) bez parasola też się nie obejdziemy, szczególnie w województwach północnych, gdzie padać będzie przez wiele godzin i to chwilami dosyć obficie. W ciągu doby spadnie od 10 do 20 mm deszczu.

Wszędzie spodziewamy się silniejszego wiatru, a przejaśnień będzie niewiele. Temperatura iście jesienna, ponieważ na północy tylko 10-11 stopni C. W pozostałych regionach cieplej, ale nie więcej niż 15-16 stopni C.

Środa:

Od środy (25.09) czekają nas zimne poranki, ponieważ temperatura będzie spadać poniżej 5 stopni C, a przy gruncie będzie w okolicach zera. W ciągu dnia przelotne deszcze na wschodzie, północy i w centrum. Możemy liczyć na więcej przejaśnień i rozpogodzeń. Temperatura po południu sięgnie 13-15 stopni C.

Czwartek:

W czwartek (26.09), gdy będziemy rano wychodzić do pracy lub szkoły, naprawdę ciepło się ubierzmy, ponieważ w północnej i wschodniej części kraju możliwe są przygruntowe przymrozki.

Z biegiem godzin spadnie deszcz, jedynie poza województwami zachodnimi, gdzie możemy liczyć na dłuższą chwilę ze słońcem. Temperatura maksymalna wzrośnie do 11 stopni na północnym wschodzie i południu oraz 13-15 stopni C na pozostałym obszarze.

Piątek:

W piątek (27.09) poprawa pogody, opady głównie w dzielnicach północnych, będzie też sporo przejaśnień. Jednak mniej chmur o tej porze roku zazwyczaj oznacza niską temperaturę. I tak też będzie, ponieważ o poranku w większości regionów kraju temperatura spadnie do 2-3 stopni C, a przy gruncie do minus 1-2 stopni C.

Sobota:

Sobota (28.09) rozpocznie się nieco cieplej, ale na wysokości 2 metrów nad gruntem nadal będzie tylko 5 stopni C. W najcieplejszym momencie dnia ociepli się do 12-14 stopni C, ale spodziewamy się obniżających temperaturę odczuwalną przelotnych opadów deszczu.

Niedziela:

W niedzielę (29.09) poranne przygruntowe przymrozki mogą wrócić, na szczęście nie będą duże. W ciągu dnia przelotnie popada, ale też przejaśni się, a nawet rozpogodzi. Między godziną 12 a 15 temperatura dobije do 12-14 stopni C.

Następny tydzień:

Początek października bez większych rewelacji w pogodzie, raczej kontynuacja trendu z końca września, czyli na przemian słońce i deszcz, z przewagą tego drugiego, a temperatura nieznacznie poniżej normy wieloletniej, popołudniami wahająca się od 10 do 15 stopni C.

Póki co prognozy nie wskazują na tak ciepły początek jesieni, jak na przykład ten z 2006 roku. Wówczas na początku października notowaliśmy 26 stopni C i nawet w połowie miesiąca bywało w cieniu przeszło 20 stopni C.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany