Widzew - Mechanik 1:2. Łodzianie znów zawiedli [FILM, zdjęcia]

W spotkaniu dziewiętnastej kolejki piłkarskiej czwartej ligi Widzew przegrał 1:2 z Mechanikiem Radomsko. To czwarta porażka łodzian w rundzie jesiennej i trudno z optymizmem oczekiwać na upragniony awans drużyny z al. Piłsudskiego.

W pierwszej części spotkania widzewscy fani mieli prawo narzekać na postawę swoje drużyny. Łodzianie grali wolno, bez polotu i należytej myśli. Nie ma się zatem co dziwić, że goście z łatwością rozbijali nieporadne próby ataków gospodarzy. mało tego, bo w sami w 27 minucie wyprowadzili akcję, po której objęli prowadzenie. Bierną postawę łódzkiej defensywy wykorzystał Machura i strzałem z bliskiej odległości pokonał Sokołowicza. Widzewiacy pierwszy raz bramce mechanika zagrozili dopiero w 35 minucie, ale potężny strzał z dystansu Milczarka nie zdołał wylądować w siatce gości. Miarą nieudolności łodzian było zachowanie Zielińskiego, który sześćdziesiąt sekund później, będąc pięć metrów od bramki rywala, posłał piłką Panu Bogu w okno!
Także Okachi i Budka zmarnowali dobre sytuacje strzeleckie.

Po przerwie łodzianie rzucili się do odrabiania strat. Już na początku drugiej części spotkania Kozieł i Budka mieli wyśmienite okazje, lecz górą był bramkarz Mechanika. Niestety, widzewiacy bili głową w mur i nie potrafili znaleźć recepty na wypracowanie choćby kilku skutecznych akcji. Z kolei goście konsekwentnie, ale i mądrze bronili dostępu do własnej bramki. Ich celem była obrona korzystnego dla nich rezultatu. I ta sztuka im się udała. Ba, nawet potrafili zdobyć drugiego gola. Trzy minuty przed końcem meczu honorowego gola dla gospodarzy zdobył Okachi, który tym trafieniem uświetnił swój setny występ w barwach łódzkiej drużny.
Nie ma co ukrywać, ale Widzew zawiódł. Z taką grą nie ma co marzyć o awansie do trzeciej ligi.

Widzew Łódź – Mechaniki Radomsko 1:2 (0:1)
0:1 - Machura (27), 0:2 - Szymczak (84), 1:2 - Okachi (87)

Widzew: Sokołowicz – Pietras (66,Świątkiewicz) , Polit, Dudała, Milczarek – Budka, Okachi, Kozieł (73, Marcioch), Czaplarski (82, Majerz), Bartos – Zieliński.