MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Biegali w Grand Prix Łodzi

hof
Biegacze na trasie zawodów Grand Prix
Mróz nie odstraszył amatorów biegania. W Grand Prix Łodzi rywalizowało 235 zawodniczek i zawodników.

Zwyciężył Marcin Puszewkiewicz z LKS Koluszki, któremu pokonanie pięciokilometrowego dystansu prowadzonego zmrożonymi alejkami łódzkiego Parku 3 Maja zajęło 17 minut 6 sekund. Rywalizację pań wygrała Monika Kaczmarek reprezentująca biegowy skład Szakale Bałut uzyskując czas 21 minut 37 sekund.
Amatorzy nordic walking, czyli chodzenia z kijami, również mogli znaleźć atrakcję dla siebie. W odbywającym się równolegle wyścigu udział wzięło 45 kijkarzy z regionu łódzkiego. W rywalizacji mężczyzn najszybciej do mety doszedł Arkadiusz Koselski (z czasem 31:25), wśród pań bezkonkurencyjna okazałą się Aleksandra Przybył (czas 36:18).
Kolejna odsłona biegów w ramach Grand Prix Łodzi odbędzie się 19 lutego (niedziela). Tego dnia Park 3 Maja będzie bardzo kolorowy, ponieważ z racji ostatniego weekendu karnawału zawodnicy zachęcani są do startu... w przebraniach. Najlepsze stroje karnawałowe będą dodatkowo nagradzane.