Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot 1:3. Zniszczył je blok rywalek

(bart)
Łodzianki były znacznie słabsze przy siatce
Łodzianki były znacznie słabsze przy siatce paweł łacheta
W meczu 17. kolejki ekstraklasy siatkarki Budowlanych uległy w Łodzi Atomowi Trefl Sopot 1:3. Wprawdzie rywalki to aktualne mistrzynie Polski, po cichu liczyliśmy jednak na niespodziankę.

Zwłaszcza że podopieczne trenera Macieja Kosmola wygrały trzy poprzednie spotkania.
Lepiej rozpoczęli goście, którzy prowadzili 2:0. Jednak po chwili na zagrywkę powędrowała Courtney Thompson i łodzianki szybko przejęły inicjatywę. Dość powiedzieć, że po bloku Magdaleny Piątek zrobiło sie 6:3. Rywalki zdołały zniwelować przewagę (8:7 przy pierwszej przerwie technicznej). Ale dziewczyny Kosmola nie rezygnowały i po bloku Eweliny Mikołajewskiej prowadziły 11:7. Na kolejną przerwę techniczną schodziły przy prowadzeniu 16:11 (atak Mikołajewskiej). Grały znacznie lepiej, by po zagraniu Doroty Ściurki prowadzić już 20:13. Zrobiło się nerwowo (23:20), ale skończyło się happy endem (25:21 po aucie Klaudii Kaczorowskiej).
Drugi set zaczął się od prowadzenia Atomu 4:0, jednak błyskawicznie był remis 4:4. Łodzianki długo stawiały opór (było jeszcze 14:14 po błędzie Eriki Coimbry), ale sopocianki zaczęły się rzadziej mylić i przyniosło to efekt (16:20 po zagraniu Coimbry). Właśnie ta zawodniczka zakończyła partię (18:25).
Trzecia odsłona meczu była zacięta. Goście prowadzili 5:2 (blok na Ściurce), ale po bloku Sylwii Pyci było 11:8. Później zrobiło się 15:11, jednak doszło do nerwowej końcówki. Niestety, od stanu 21:21 (akcja Katarzyny Brydy) Budowlani nie zdobyli już punktu, seta zakończył as Julii Szeluchiny (grała kiedyś w Łodzi) na 21:25.
Czwarta partia to długo przewaga Atomu, który imponował zwłaszcza szczelnym blokiem. Było 1:0, ale potem m.in. już 1:4 i 2:8. Łodziankom nie można odmówić ambicji, robiły bowiem wszystko, co mogły (12:13 po akcji Aleksandry Kruk, 15:17 po zagraniu Brydy, 16:17 po asie Marty Wójcik, nawet 23:22 po asie Brydy), jednak nie były w stanie przełamać świetnej postawy sopocianek przy siatce. Spotkanie zakończyło się przy trzeciej piłce meczowej (atak Rachel Rourke na 25:27).
Zespół z Sopotu jest drużyną, z którą Budowlani często przegrywają. Łodzianki pokonały Atom w lidze raz, a na własnym parkiecie w ekstraklasie zawsze były słabsze (wcześniej 1:3 i 2:3).
Wiadomo już, że Budowlani zajmą po sezonie zasadniczym szóste miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę zmierzą się w Muszynie z tamtejszym Bankiem BPS Muszynianką Fakro.

Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot 1:3
(25:21, 18:25, 21:25, 25:27)
Budowlani: Ściurka 15, Golec 6, Pycia 11, Thompson 4, Mikołajewska 9, Piątek 8, Durajczyk (l) oraz Wójcik 2, Bryda 13, Kruk 1.
Atom: Coimbra 16, Podolec, Szeluchina 11, Wilk 2, Łukasik 13, Rourke 15, Zenik (l) oraz Kaczorowska 11, Kwiatkowska, Bełcik 2, Cabrera 2, Kuziak (l).