Budowlani - Orkan 57:23. Łodzianie wygrali z bonusem!

Paweł Strzelecki
W drugim meczu rundy wiosennej ekstraligi rugbistów drużyna Master Pharm Budowlani pokonała Orkan Sochaczew 57:23 (17:13). Tym samym łodzianie wygrali z bonusem za pięć punktów.

Ci, którzy przyszli na łódzką premierę wiosennej rundy rozgrywek ekstraligi rugby, z pewnością nie żałowali. Obejrzeli świetie, emocjonujące widowisko, w którym wiele się działo.
Master Pharm Budowlani wykonali aż dziewięć przyłożeń w polu punktowym Orkanu, ale zanim to nastąpiło kibice przeżyli prawdziwy horror.
Łodzianie źle weszli w mecz. Gubili piłkę, popełniali proste błędy, sędzia nie wiedzieć czemu kończył każdą ich akcję odgwizdaniem rzutu karnego dla przeciwnika. W efekcie po 33 minutach na tablicy widniał wynik 13:0 dla gości.
Budowlani w ciągu trzech minut potrafili odwrócić losy pojedynku. Najpierw Mchedlidze, po akcji młyna, nie dał się zatrzymać rywalom, za chwilę na efektowny skuteczny 50-metrowy rajd zdecydował się kapitan Kozakiewicz i łodzianie schodzili na przerwę z wypracowaną 4-punktową przewagę.
Drugą połowę znów dobrze rozpoczęli rywale. Zmniejszyli przewagę łodzian do jednego punktu (16:17).
Na więcej w tym dniu nie było ich stać, choć przez moment wydawało się, że będzie inaczej. Żółtą kartkę ujrzał Mchedlidze i przez 10 minut Budowlani musieli grać w osłabieniu.
Tymczasem to gospodarze świetnie wykorzystali ten okres. Dominowali na placu. Dwa razy położyli piłkę w polu punktowym, a po kolejnym 50-metrowym rajdzie, tym razem Dułki, publiczność wstała z miejsc i długo biła brawo łodzianom.
Przewaga gospodarzy rosła z każdą sekundą, efektowne akcje przynosiły kolejne przyłożenia. Ambitni rywale walczyli do końca i to oni zdobyli ostatnie punkty w tym widowiskowym spotkaniu.
Jednym z najlepszych zawodników na boisku był Mchedlidze, który potrafił przeć do przodu z uwieszonymi trzema rywalami, w czym bardzo przypomina swego rodaka Gabunię. Obaj rugbiści z Fidżi na razie się aklimatyzują, widać, że mają spory potencjał, a kilka akcji Seru dezorganizowało obronę Orkanu.
21 kwietnia czeka łodzian znacznie cięższa sportowa przeprawa. W Gdańsku zagrają z Lechią (godz. 12).