Były widzewiak pogrążył w Turcji pierwszego rywala Widzewa

Widzew zaczyna zgrupowanie w Turcji, a pierwszy rywal łodzian Korona Kielce właśnie go zakończył meczem sparingowym.

Drużyna trenera Macieja Bartosza na koniec 10-dniowego zgrupowania zmierzyła się z z beniaminkiem kazachskiej ekstraklasy FK Atyrau i przegrała mecz 1:2.
Kieleczanie prowadzili 1:0 w 29 minucie po golu Podgórskiego z rzutu karnego. Cztery minuty później samobój Kobrynia dał remis. Losy spotkania rozstrzygnął Alex Bruno, tak ten sam, który przed laty bronił barw Widzewa. W 56 minucie wykorzystał rzut karny.  Kwadrans przed końcem czerwoną kartką został ukarany były widzewiak Gąsior, ale kielczanie nie grali w osłabieniu. Za niego wszedł Prętnik. Rywale byli lepsi. Wygrali zasłużenie.

Korona: Zapytowski (46, Kozioł) Podgórski (46, Szymusik), Kobryń (64, Szarek), Zebić (86, Seweryś), Szywacz (46, Grzelak), D. Lisowski (64, Kordas) Diaz (46, Gąsior; 76. Prętnik), Oliveira (81, Bielka), Pervan (46, Łysiak) Yilmaz (64, Rybus), Thiakane (81, Bielka)