MKTG SR - pasek na kartach artykułów

CosinusMED Widzew. Sensacyjne zwycięstwo łodzianek!

Koszykarki Widzewa rozegrały ligowy mecz we Wrocławiu i wygrały po raz drugi w rozgrywkach

Dobrze się zaczęło. Po rzutach Drop i Emery łodzianki prowadziły 5:3. Gospodynie wyszły na prowadzenie, ale walka była zacięta. Szkoda, że okraszona niecelnymi rzutami. Gospodynie prowadziły już różnicą sześciu punktów, ale ambitne łodzianki, dzięki celnym rzutom Gertchen i Jasnowskiej doprowadziły do wyrównania
Rzut Emery na 5 i pół minuty przed końcem drugiej kwarty dał Widzewowi prowadzenie 21:19. Rywalki odzyskały sportowy wigor. Wyszły na 5-punktowe prowadzenie, ale po rzutach wolnych Emery łodzianki znów były lepsze 28.26. Ostatnie słowo w tej kwarcie należało do gospodyń, ale wynik (31:30 dla Ślęzy) niczego nie przesądzał.
Na początku trzeciej kwarty po celnym rzucie Gali łodzianki wyszły na prowadzenie. Niestety, trzy dobre akcje gospodyń dały im 5-punktową przewagę. Widzewianki walczyły, jak lwice. Na cztery minuty przed końcem kwarty po celnych rzutach wolnych Drop łodzianki wyrównały 41:41, aleudane akcje Vucković i Drop w końcówce kwarty dały im prowadzenie 51:46!
Na osiem i pół minuty przed końcem meczu celny rzut Emery pozwolił Widzewowi powiększyć przewagę do 9 punktów (55:46). Rywalki starały się odrobić straty, ale Widzew starał się odpowiadać kosz za kosz. Na 4 min przed końcem po udanej akcji Vucković łodzianki prowadziły 65:58. Potem niestety przewaga zamlała do 4 punktów, ale celny rzut Gertchen znów dał łodziankom oddech. W nerwowej końcówce kluczowe znacznie miał przechwyt Gertchen i dwa celne rzuty wolne Vucković, dające prowadzenie 68:64. Rywalki odpowiedziały dwoma punktami na 7 sekund przed końcem i faulem. Drop była bezbłędna linii rzutów wolnych i łodzianki odniosły drugie, sensacyjne zwyciąstwo!
11 stycznia o godz. 18 Widzew podejmie outsidera - AZS Uniwwersytet Gdański, który przegrał wszystkie 13 spotkań.

1KS Ślęza Wrocław - CosinusMED Widzew Łódź 67:70
(17:17, 14:13, 15:21, 19:21)

Punkty - Widzew: Drop 16, Emery 15, Vucković 15, Jasnowska 12, Gertchen 10, Gala 2
1KS Ślęza: Burdick 15, Glomazic 13, Owczarzak 12, Jovanović 11, Marcink 6, Caldwell 4, Szajtauer 4

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny