Czwarty mecz o brązowy medal. Grot Budowlani Łódź - BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała w rywalizacji o brązowy medal mistrzostw Polski prowadzą z Grot Budowlanymi 2:1. Dziś w Łodzi

Na tym etapie rywalizacji walczy się do trzech wygranych. Czwarty pojedynek tych drużyn odbędzie się dziś w hali przy al. Unii, początek o godz. 17.30.

Łodzianki w piątkowym meczu w Bialsku-Białej przegrały 1:3. Jelena Blagojević, siatkarka Grot Budowlanych, po tym meczu uznała, że w jej drużynie zabrakło woli walki. - Wynik setów na to nie wskazuje, ale tak naprawdę nie walczyłyśmy dzisiaj - powiedziała. - Jeśli się dużo gada a nie gra, to ciężko jest wygrać z takim zespołem jak BKS.

Siatkarki z Podbeskidzia po raz ostatni zakończyły sezon na podium w 2011 roku (trzecie miejsce) i w środowisku jest ogromna presja, by teraz powtórzyć ten wynik. Przypomnijmy, że podopieczne Bartłomieja Piekarczyka w połowie marca, po 15 latach, ponownie wygrały Puchar Polski, a także zajęły drugie miejsce w fazie zasadniczej Tauron Ligi.
Łodzianki, żeby myśleć o brązowym medalu, muszą dziś wygrać.

- Oba zespoły pokazały w piątek prawdziwe oblicze żeńskiej siatkówki - mówi trener Grot Budowlanych, Maciej Biernat. - Dużo budowania przewag i ich tracenia. Kibicom to się mogło podobać, ale my musimy szybko wyciągnąć wnioski, gdzie możemy zdobyć punkty w ataku. Przede wszystkim tego nam zabrakło przez pierwsze dwa sety. Przez to tych minimalnie przegranych końcówek nie udało się przechylić na własną korzyść.

Bilety na ten mecz są cenie 25 zł (normalne) i 15 zł (ulgowe), a można je kupić na KupBilet.pl lub w kasie przy wejściu głównym od godziny 16.30. Na mecz obowiązują karnety na spotkania Grot Budowlanych w sezonie 2023/ 2024. Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo.
Ewentualnie piąte spotkanie zaplanowane jest na 26 kwietnia w Bielsku-Białej.