Daniel Myśliwiec, trener Widzewa: Generalnie było dobrze, ale...

Piłkarze Widzewa pokonali w sobotnim meczu sparingowym innego przedstawiciela ekstraklasy Wartę Poznań 5:1 (4:0). Dla obu zespołów było to ostatnie spotkanie kontrolne przed wyjazdem na zgrupowania w Turcji. Oto jak mecz ocenił trener Widzewa Daniel Myśliwiec,

Daniel Myśliwiec, trener Widzewa, powiedział: Myślę, że było dobrze. Jestem zdania też, że wynik jest w miarę adekwatny do tego, co wypracowaliśmy w tym tygodniu, patrząc z perspektywy ofensywy, szczególnie w pierwszej połowie.
Jednak jestem niezadowolony z liczby stworzonych sytuacji przez przeciwnika, bo pomimo tylko jednego straconego gola myślę, że spokojnie mogliśmy zapobiec większości, jeśli nie wszystkim.

Chcemy grać tak, jak w pierwszej połowie. Po przerwie oczywiście intencja była taka sama. Myślę, że na skuteczność naszych działań mogła mieć wpływ zmiana ustawienia przeciwnika, bo Warta trochę inaczej zaczęła pod nas podchodzić, przez co pressing też był skuteczniejszy, a my mniej razy go omijaliśmy. Generalnie było dobrze, jednak w dalszym ciągu mamy sporo informacji i materiałów do tego, żeby się rozwijać.