Dobre występy karateków Budokai Lublin w zawodach na Łotwie

Marcin Puka
Marcin Puka
Karatecy Budokai Lublin świetnie spisali się na Łotwie podczas Pucharu Europy
Karatecy Budokai Lublin świetnie spisali się na Łotwie podczas Pucharu Europy Budokai Lublin
Cztery medale (dwa złote, srebrny i brązowy) wywalczyli reprezentacji Klubu Sportowego Budokai Lublin podczas zakończonego w Salaspils na Łotwie Pucharu Europy Karate Kyokushin – 1st LKKL Karate Skola Full Contact Open European Cup.

W kategorii dzieci 6-7 lat (25 kg) najlepsza okazała się Iga Majczak. Stoczyła trzy zwycięskie pojedynki, z czego dwa wygrała przed czasem.

Swoją wysoką dyspozycję, wygrywając dwa pojedynki i sięgając po złoto w kategorii kobiet 70 kg, potwierdziła doświadczona seniorka Karolina Podlaszewska.

Martyna Cichocka, utytułowana kadetka, rozpoczęła w tym sezonie starty w wyższej kategorii wiekowej i zrobiła to rewelacyjnie. Zwyciężyła w trzech pojedynkach przed czasem, a czwarty finałowy przegrała z reprezentantką gospodarzy, zdobywając tym samym srebrny medal młodziczek w kat. 45 kg.

Bartosz Radzki, aktualny wicemistrz Europy, tym razem wywalczył brąz w kategorii juniorów +60 kg.

Pozostali zawodnicy lubelskiego klubu: Tymon Majczak, Bartosz Delmanowicz, Mateusz Delmanowicz, Szymon Radzki, Aurelia Rakoczy, Anastazja Rakoczy, Gabriela Szubarczyk, mimo świetnej postawy, mocnych i twardych pojedynków musieli tym razem uznać wyższość swoich europejskich rywali.

Opiekunami i trenerami ekipy Budokai w trakcie trwania zawodów byli sensei Anna i Marcin Majczak oraz senpai Marcin Rakoczy.

Wyjazd na zawody, w których udział wzięło 402 zawodniczek i zawodniczek z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii, Niemiec, Czech i Słowacji, mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Gminy Konopnica, Gminy Wólka oraz Urzędu Miasta Lublin.

RYWALIZOWALI TAKŻE W LUBLINIE

W hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przeprowadzono VII edycję międzynarodowego turnieju karate Kyokushin Koyagi Cup, którego organizatorem był Klub Sportowy Budokai Lublin z sensei Marcinem Majczakiem na czele.

Do zawodów przystąpiło 316 karateków z Polski i Łotwy. W konkurencji technicznej KATA oraz w pełno kontaktowych walkach KUMITE brali udział młodzi zawodnicy z roczników 2018-2006, a także seniorzy.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został kadet Mateusz Delmanowicz, który z czterech stoczonych pojedynków trzy wygrał przed czasem.

Najlepszą zawodniczką została reprezentantka Gorzyckiego Klubu Karate Kyokushin, Zuzanna Pruś.

W rywalizacji drużynowej najlepszy okazał się gospodarz wydarzenia, czyli Klub Sportowy Budokai Lublin, wyprzedając w rankingu drużynę narodową Łotwy – Latvian National Team oraz mocny klub z Warszawy UKS Bushi.

Zawody objął swoim patronatem Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie.