Drugie miejsce Adama Kszczota w Sztokholmie

(bbb)
Adam Kszczot (RKS Łódź) uzyskując swój najlepszy w zimowym sezonie wynik 1.46,62 min, zajął drugie miejsce w biegu na 800 m w halowym mityngu IAAF XL Galan w Sztokholmie. Zwyciężył Etiopczyk Mohammed Aman, który uzyskał najlepszy w tym roku wynik na świecie (1.45,05).

Kszczot, złoty medalista zimowych mistrzostw Europy w Paryżu z 2011 roku, znajdował się na samym końcu, ale po pokonaniu 500 m porzucił ,,czerwoną latarnię'' i włączył najwyższy bieg. Mijał po kolei rywali, jednak straty do Etiopczyka nie udało się już zniwelować.
- Wprawdzie Adam nie wykończył swojej pracy, ale w perspektywie zbliżających się mistrzostw Europy w Goeteborgu jestem zadowolony z jego formy. Po raz trzeci w tym sezonie pokonał na zawodach 800 m - wcześniej był drugi w Karslruhe i pierwszy w Duesseldorfie - powiedział Zbigniew Król, który jesienią został trenerem Kszczota po jego odejściu od Stanisława Jaszczaka.
Jak zaznaczył, przed najważniejszą imprezą zimowego sezonu w Goeteborgu warto przećwiczyć parę możliwości taktycznych, m.in. wariant Pawła Czapiewskiego, czyli atak z końca stawki. Do tej formuły przydał się bieg Kszczota na 400 m podczas niedawnych mistrzostw Polski w Spale. Awansował do finału, ale, jak podkreślił Król, co za dużo, to nie zdrowo i jego podopieczny poprzestał na kwalifikacjach.