Ekstraklasa koszykarek. Widzew walczył dzielnie, ale nie pokonał Ślęzy

hof
W spotkaniu 23. kolejki ekstraklasy koszykarek drużyna Ślęzy Wrocław pokonała na własnym parkiecie Widzew 72:66.

Widzewianki walczyły

Początek konfrontacji zapowiadał łatwe zwycięstwo wrocławianek. Już w pierwszych minutach gry Widzew przegrywał 2:10. Na 45 sekund przed końcem pierwszej kwarty przewaga gospodyń urosła do 14 oczek.

W drugiej ćwiartce pojedynku łodzianki przeszły prawdziwą metamorfozę i to one dominowały na parkiecie. Dobrze w tym okresie spisywały się Wilson, Vucković oraz Pawlak. Podopieczne trenera Elmedina Omanicia doprowadziły do stanu 33:34, a następnie 40:42. Początek trzeciej odsłony spotkania to nadal dobra gra łodzianek, które po rzucie Gertchen wygrywały we Wrocławiu 51:46! Na 13 minut przed zakończeniem meczu, po trafieniu Wilson, Widzew miał 11 oczek przewagi.

Niestety, w ostatniej odsłonie pojedynku koszykarki Ślęzy zaczęły grać znacznie skuteczniej, co pozwoliło tej drużynie odrobić straty i wyjść na prowadzenie, którego już dokońca spotkania nie oddała.

Ślęza Wrocław - Widzew 72:66 (23:12, 19:28, 13:19, 17:7)

Ślęza Wrocław: Cierra Burdick 23, Taisiia Udodenko 13, Sydney Colson 8, Terezia Palenikova 6, Marissa Kastanek 5, Agata Dobrowolska 5, Daria Marciniak 5, Lea Miletic 4, Elina Dikeoulakou 3, Karina Szybała 0.

Widzew: Aleksandra Pawlak 18, Katarina Vucković 18, Klaudia Perisa 12, Dominique Wilson 11, Klaudia Gertchen 4, Julia Drop 3.

Pozostałe wyniki:

PGE MKK Siedlce - Enea AZS Poznań 83:92

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Energa Toruń 54:86

Arka Gdynia - Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 98:60

Wisła CanPack Kraków - Artego Bydgoszcz 59:69

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - CCC Polkowice 75:88

W sobotę Widzew, dziewiąte miejsce, podejmie Pszczółkę Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin (ósma lokata).