Ekstraklasa siatkarek. Pierwsza porażka Grot Budowlanych. To sensacja

Energa MKS Kalisz pokonała 3:0 Grot Budowlanych Łódź w spotkaniu 5. kolejki ekstraklasy siatkarek.

Siatkarki Energii MKS Kalisz nie dały szans we własnej hali łódzkiej drużynie. Kaliszanki pierwsze dwa sety wygrywały do 21 i 22. W trzeciej odsłonie podopieczne trenera Widery dyktowały już warunki i przerwały serię porażek. Dla siatkarek Budowlanych to pierwsza przegrana w tym sezonie.
Warto przypomnień, że Energa MKS Kalisz we wczrśniejszach meczach obecnego sezonu zdobyła tylko 4 punkty, a Grot Budowlane aż dwanaście! Wcześniej pewnie pokonały kolejno ŁKS Commercecon Łódź 3:0, UNI Opole 3:0, Grupa Azoty Akademię Tarnów 3:1 oraz ITA TOOLS Stal Mielec 3:0. Tym razem musiały przełknąć gorycz porażki.

MVP: Dajana Bosković

Energa MKS Kalisz – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:21, 25:22, 25:19)

MKS: Drużkowska (14), Mlinar (12), Efimienko-Młotkowska (6), Bosković (22), Grabka, Fedorek (9), Śliwa (libero) oraz Pajdak (libero), Wawrzyniak, Rasińska i Cygan
Budowlani: Pol (1), Lisiak (8), Łazowska (2), Bjelica (7), Mitrović (6), May (12), Łysiak (libero) oraz Wilińska, Kukulska (4), Sobiczewska (7) i Różyńska (2)