Ekstraklasa siatkarek. Trzecia wygrana drużyny Grot Budowlani

W trzeciej kolejce ekstraklasy siatkarek Grupa Azoty Akademia Tarnów przegrała na własnym parkiecie z Got Budowlanymi 1:3. To trzecie zwycięstwo łódzkiej drużyny.

Wcześniejsze dwa mecze Budowlane wygrały do 0. Tym razem podopieczne trenera Macieja Biernata straciły jednego seta. To efekt zbytniego rozluźnienia łodzianek w drugiej partii. W następnych setach Grot Budowlane zagrały już w swoim rytmie i pewnie wygrały ten mecz.

Niestety, już w pierwszej partii spotkania na parkiecie wylądowała Kinga Różyńska. Wszystko wskazuje na to, że środkowa mogła doznać skręcenia stawu skokowego. . W poprzednim tygodniu bowiem ze składu meczowego Grota Budowlanych wypadła Marta Pol, która zmagała się z problemami z kostką.
Mecz trwał 109 minut. MVP - Martyna Łazowska.
26 października Grot Budowlani zagrają w Łodzi ze Stalą Mielec.

Grupa Azoty Akademia Tarnów - Got Budowlano 1:3 (16:25, 25:20, 17:25, 14:25)

Grot Budowlani: Kinga Różyńska, Ana Bjelica 11, Mackenzie May 23, Małgorzata Lisiak 11, Martyna Łazowska 4, Andrea Mitrović 17, Justyna Łysiak (l) oraz Natalia Lijewska, Marta Pol 1, Weronika Sobiczewska 2, Ewelina Wilińska.