Ekstraliga piłkarek nożnych. Bardzo cenne zwycięstwo TME Grot SMS [GALERIA ZDJĘĆ]

Piłkarki TME Grot SMS pokonały 1:0 GKS Katowice. To ważne zwycięstwo łodzianek, bowiem umożliwiło przeskoczenie rywalek w tabeli.

Piłkarki nożne TME Grot SMS w spotkaniu jedenastej kolejki (ostatniej jesiennej) pokonały 1:0 na własnym boisku GKS Katowice. To było ciekawe spotkanie, bowiem obydwie drużyny grały otwarty, interesujący i bardzo dynamiczny futbol.

To bardzo cenne zwycięstwo łodzianek, które dzięki temu sukcesowi awansowały na piąte miejsce w tabeli, przeskakując śląską drużynę. Warto podkreślić, że to również historyczny sukces SMS, bowiem w dotychczasowych meczach ekstraligi, drużyna jeszcze nie wygrała z GKS, dwukrotnie przegrała (0:1 i 1:2) oraz raz zremisowała (1:1). Jedyna bramka tego spotkania padła w 35 minucie gry. Asystę zaliczyła Adrianna Achcińska, a bramkarkę GKS pokonała Paulina Filipczak. Od50 minuty podopieczne trenera Marka Chojnackiego miały ułatwione zdanie. Czerwoną kartkę (za dwie żółte) ujrzała Karolina Koch i GKS walczył już do końca spotkania w dziesiątkę.

TME Grot SMS - GKS Katowice 1:0 (1:0).

1:0 - Filipczak (35)

SMS: Szperkowska - Dragunowicz, Zubchyk, Konat, Kurzawa - Grzybowska (70, Jarvie), Achcińska, Rędzia (75, Zieniewicz) - Gąsieniec (88, Zbyrad), Filipczak (80, Glinka), Jedlińska (90, Silny).

12. Rolnik Biedrzychowice 11 0 7-69

W sobotę, w 1/16 finału Pucharu Polski, TME Grot SMS zmierzy się w Kielcach z drugoligowym KSP, natomiast pierwszoligowy zespół SMS U-19 podejmuje ekstraligowy AZS Kraków. Zwycięzcy zagrają w 1/8 finału 30 listopada.