Futbol amerykański. Wilki Łódzkie z tak mocnym przeciwnikiem w lidze jeszcze nie grały

Za nami premiera ligi futbolu amerykańskiego.

Wilki Łódzkie stoczyły na boisku przy ul. Minerskiej mecz z czołowym polskim zespołem Seahawks Gdynia 7:62. Od początku meczu rywale mieli przewagę. Już w pierwszej kwarcie wykonali trzy skuteczne rajdy, które przyniosły im punkty. Wilki honorowe punkty zdobyły w czwartej kwarcie. 28-jardowy bieg wykonał Damian Podczaski. On też podwyższył i na koncie łodzian pojawiło się siedem punktów. Seahawks to wielokrotni mistrzowie i wicemistrzowie Polski. Pierwszy raz mierzyliśmy się z tak mocną drużyną w meczu ligowym. Cieszy mnie postawa kolegów z drużyny, którzy mimo wyniku mieli wysoko podniesione głowy i starali się do ostatnich sekund meczu zdobyć honorowe punkty. Cierpliwość i determinacja pozwoliły nam na to w czwartej kwarcie, tuż przed ostatnim gwizdkiem powiedział Damian Podczaski. 7 kwietnia czekać ich będzie podróż do stolicy, gdzie będą starali się popsuć domowy debiut Warsaw Mets.