MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Futbol kobiet. Wysoka wygrana TME SMS w pierwszym wiosennym meczu

Piłkarki nożne Orlen ekstraligi rozpoczęły rundę rewanżową. Drużyna TME SMS wygrała 3:0 w Sopocie z AP Orlen Gdańsk.

Łodzianki rozpoczęły ten mecz wiedząc, że liderki zKatowic wygrały swój pojedynek.Nie było zatem innego wyjścia, jak tylko wygrać spotkanie na Wybrzeżu, by nie dopuścić do sytuacji, w której wzrosłaby przewaga punktowa GKS.
Gospodynie nie zamierzały jednak ułatwiać zadania podopiecznym trenera Marka Chojnackiego. W pierwszej części spotkania łodzianki miały dużą przewagę, ale gdańszczanki (mecz rozegrano w Sopocie na boisku ze sztuczną nawierzchnią) dzielnie się broniły i przy każdej okazji starały się zagrozić bramce mistrzyń Polski.
Worek z bramkami rozwiązał się w 60 minucie. Prowadzenie łodziankom dała reprezentantka Polski – Klaudia Jedlińska. Po kolejnych sześciu minutach gry było już 3:0 i emocje w tym pojedynku zakończyły się.

AP Orlen Gdańsk - TME SMS Łódź 0:3 (0:0)
0:1 – Jedlińska (60)
0:2 – Kopińska (63)
0:3 – Jedlińska (66)

TME SMS: Szperkowska - Domin (78, Kiełczewska), Sokołowska, Cuevas, Zieniewicz - Grzybowska (68, Dąbrowska), Abambila (78, Enjo), Rędzia - Jedlińska (82, Bałdyga), Kopińska, Filipczak (68, Gąsieniec).