MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Górnik Zabrze - Widzew (4:0) - nasza relacja LIVE

ei24
W końcówce rozgrywek Widzew pokazuje, że jest zespołem o sporych możliwościach.

Łodzianie mają nawet szansę powalczyć w europejskich pucharach, pod warunkiem, że pokonają dziś Górnika Zabrze. Potrzebują również odrobiny szczęścia, by po ich myśli ułożyły się wyniki meczów drużyn z czołówki tabeli.

SKŁADY

Górnik Zabrze: Sebastian Nowak, Michael Bemben, Adam Banaś, Adam Danch, Mariusz Magiera, Grzegorz Bonin, Adam Marciniak, Gabriel Nowak, Tomasz Zahorski, Robert Jeż, Daniel Sikorski
Widzew Łódź: Bartosz Kaniecki, Adrian Budka, Wojciech Szymanek, Jarosław Bieniuk, Dudu Paraiba, Krzysztof Ostrowski, Łukasz Broź, Mindaugas Panka, Nika Dzalamidze, Riku Riski, Piotr Grzelczak

Sędzia: Peter Solymosi (Węgry)

1 min - na stadionie rozpoczęło się spotkanie Górnika z Widzewem.

3 min - rzut rożny dla Widzewa. Zablokowany strzał Budki.

5 min - rzut wolny dla Górnika, strzał głową Sikorskiego - nad bramką Widzewa.

9 min - strzał lembena z 20 metrów, bez problemu broni Kaniecki.

12 min - Robert Jeż zdobywa bramkę dla Górnika pięknym uderzeniem z 16 metrów w samo okienko.

13 min - Nowak broni strzał Grzelczaka.

17-18 min - dwukrotnie bramkę Widzewa atakował Bonin i dwa razy został powstrzymany przez Dudu.

18 min - Magiera wykonuje rzut rożny. Piłkę wybija znów na róg Dudu.

20 min - strzał Sikorskiego z 25 metrów, ale wysoko nad bramką Widzewa.

21 min - groźna akcja i strzał Roberta Jeża, ale broni Bartosz Kaniecki.

27 min - Dudu fauluje Bonina.

28 min - strzał Dudu z 30 metrów - minimalnie nad bramką Górnika.

32 min - znów strzał z dystansu Roberta Jeża. Kaniecki nie dał się jednak zaskoczyć.

36 min - zmiana w Górniku: Mariusz Jop zastępuje kontuzjowanego Adama Dancha

40 min - Mindaugas Panka strzela z 30 metrów, piłka ześlizguje się po rękach Nowaka i odbija od poprzeczki. Bramka nie padła... To była najlepsza jak dotąd okazja dla Widzewa, by jeszcze marzyć o udziale w pucharach.

46 min - koniec pierwszej połowy meczu. Widzew przegrywa 0:1.

Rozpoczyna się druga połowa meczu

49 min - Wojciech Szymanek otrzymuje żółtą kartkę.

50 min - Gol dla Górnika po strzale z rzutu wolnego z 25 metrów. Trafił Robert Jeż.

56 min - żółta kartka dla Adama Marciniaka (Górnik).

58 min - 3:0 dla Górnika! Tym razem na listę strzelców wpisał się Bemben.

61 min - Dzalamidze z pięciu metrów strzela obok bramki Sebastiana Nowaka.

69 min - strzał Sernasa z 10 metrów, ale zbyt lekki, by zaskoczyć Sebastiana Nowaka, który broni bez trudu.

75 min - druga zmiana w Górniku: schodzi z boiska Daniel Sikorski, wchodzi Marcin Wodecki.

79 min - bardzo niecelny strzał Dudu z 25 metrów.

83 min - Sebastian Radzio zmienia Piotra Grzelczaka.

90 min - znów rzut wolny dla Górnika i Bemben trafia do siatki tuż przy słupku.

93 min - koniec meczu, o którym piłkarze i fani Widzewa będą chcieli jak najszybciej zapomnieć.