MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gra miejska dla łodzian. Do wygrania wycieczka nad morze!

ei24
Ołtarz główny w Archikatedrze Łódzkiej, kultowe schody do sali kinowej w Szkole Filmowej czy tzw. domy tkaczy, to tylko niektóre z miejsc, które można zwiedzić w grze miejskiej #WoodsKreuje. Biorąc udział w zabawie można wygrać wycieczkę nad morze.

Gra miejska jest inicjatywą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, która przygotowała kampanię przypominającą, że las to dobre sąsiedztwo. Z tej okazji w centrum miasta stanęło także siedem oryginalnych drewnianych ławek.

Jak wygrać wyjazd nad morze? Należy pobrać w sklepie Google Play bezpłatną aplikację WoodsKreuje i odbyć fascynującą wycieczkę w głąb historii miasta, podążając nowym, drewnianym szlakiem.

Wystarczy smartfon, odrobina spostrzegawczości by wypatrzeć tabliczki z kodami QR i trochę kreatywności słowotwórczej – szczegóły w aplikacji WoodsKreuje. Najbardziej kreatywnego gracza Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi nagrodzi tygodniowym wrześniowym wyjazdem nad morze dla czterech osób.

W grę miejską można grać do końca lipca. Aplikacja jest kompatybilna z systemem Android.

Ławki stanęły w Parku im. Stanisława Moniuszki, od strony dworca Łódź Fabryczna. Wśród drewnianych form łodzianie znajdą m.in. piękną łódź, wygodne siedzisko ze stojakiem na rowery, najmłodsi zaś z pewnością docenią ławkę w kształcie…cukierka.
Lokalizacja instalacji WoodsKreuje w parku pobliżu dworca i nowych przystanków tramwajowych nie jest przypadkowa.

-Mamy nadzieję, że niebanalne drewniane ławki będą fajnym miejscem do odpoczynku dla podróżnych korzystających z MPK i PKP, a także tych, którzy wybrali się na spacer lub przejażdżkę rowerową po parku – mówi Hanna Bednarek-Kolasińska, Rzecznik Prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, Dariusz Pieniak, podkreśla, że drewno wykorzystane do stworzenia instalacji pochodzi z tzw. drzewostanów gospodarczych, czyli zasadzonych po to, by w momencie osiągniecia określonego wieku, mogły zostać wycięte. Popyt na drewno jest ogromny i wciąż rośnie. Harmonia między potrzebami ludzi i przyrody jest utrzymana dzięki zrównoważonej gospodarce leśnej, która powstaje m.in. w oparciu o dziesięcioletnie plany urządzania lasu.

Więcej na temat pozyskania surowca, zadań leśników, właściwości poszczególnych gatunków drewna oraz inspiracji i ciekawostek dotyczących jedynego odnawialnego surowca naturalnego na stronie internetowej oraz fanpage’u Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.
Przez kolejne dwa miesiące najmłodsi łodzianie będą także gościć w Leśnym Eksperymentarium, by odkrywać super-moce przyrody.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany