MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Grot Budowlani-#Volley Wrocław 3:0. Ósme zwycięstwo siatkarek z Łodzi w tym sezonie

Radość Grot Budowlanych jest w pełni zrozumiała
Radość Grot Budowlanych jest w pełni zrozumiała krzysztof szymczak
Trudno nie być zadowolonym. W meczu trzynastej kolejki ekstraklasy siatkarek Grot Budowlani pokonali w Łodzi #Volley Wrocław 3:0 (25:20, 25:18, 25:16).

Dla Budowlanych była to już ósma wygrana w tym sezonie. Podopieczne trenera Jakuba Głuszaka wyraźnie złapały właściwy rytm i są na dobrej drodze, żeby w nim pozostać.

W pierwszym secie wrocławianki prowadziły 9:6. Po tym, jak szkoleniowiec gospodyń poprosił o przerwę, Budowlani zaczęli odrabiać straty i doprowadziły do remisu (14:14). Następne zaś przejęły kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie Sport Areny (20:17). Seta zakończyła Julia Szczurowska (25:20).

W drugiej partii przez pewien czas trwała wyrównana walka. Było 8:10, ale wkrótce Grot Budowlani prowadziły 16:13. A kiedy odskoczyły na 22:16 stało się jasne, iż nie wypuszczą z rąk wielkie szansy. Ostatecznie skończyło się na 25:18.

Trzecia odsłona meczu okazała się ostatnia. Faworyt prowadził 8:3, 14:8, 19:9 oraz 22:11. Ostatnia akcja spotkania była dziełem Pauliny Damaske (25:16).

Za MVP tego starcia została uznana rozgrywająca Grot Budowlanych Martyna Łazowska.

Głuszak nie mógł skorzystać z usług Anny Lewandowskiej i Zuzanny Góreckiej, co jednak nie przeszkodziło w sukcesie.

Był to udany rewanż naszej drużyny za porażkę z poprzedniej rundy na Dolnym Śląsku 2:3.

Swoje kolejne spotkanie o punkty łodzianki rozegrają już w nowym roku. 9 stycznia (niedziela, 14.45) rozpoczną wówczas wyjazdowy mecz z broniącym mistrzowskiego tytułu Grupa Azoty Chemikiem Police

Grot Budowlani Łódź – #VolleyWrocław 3:0(25:20, 25:18, 25:16)
Budowlani: Lisiak 8, Łazowska 5, Centka 8, Fedusio 12, Damaske 12, Szczurowska 11, Łysiak (libero) oraz: Kędziora, Cleger 1, Skomorowska (libero), Pelczarska.
#Volley: Wellna 13, Kossanyiova 10, Bałucka 3, Kocić 4, Kaczmar 1, Fedorek 8, Adamek (libero) oraz: Gromadowska 1, Hawryła 1, Szady, Chorąża.