Jagiellonia ŁKS 6:0. Śmigus Dyngus na boisku. Bezradny ŁKS zlany przez lidera. Kompromitacja łodzian

Tomasz Jabłoński
Liderująca w Ekstraklasie Jagiellonia grała z ostatnim w tabeli Łódzkim Klubem Sportowym. Łodzianie, którzy wciąż marzą o pozostaniu w lidze, musieli ten mecz wygrać. Nie mieli najmniejszych szans. Zamiast podjęcia walki, była klęska, kompromitacja i wstydliwa wpadka. ŁKS był bezradny, jak dziecko. Zapraszamy na relację na żywo.

Jagiellonia ŁKS na żywo

Wynik meczu Jagiellonia ŁKS 6:0

Koniec meczu.
90+2 min. Siódmy gol strzelony, na szczęście nieuznany przez sędziego
90+2 min. Dwie minuty doliczone przez sędziego.
90+1 min. Kubicki ukarany żółtą kartką
90 min. Ostatnia minuta - kończ waść, wstydu Rycerzom Wiosny oszczędź
88 min. Gospodarze grają dalej i atakują
84 min. 6:0. GOL DLA JAGIELLONII. Soczyste uderzenie Nene z woleja z 16 metrów i kolejny gol
83 min. Zmiana w ŁKS: Łabędzki za Ramireza
81 min. Współczujemy piłkarzom ŁKS, muszą grać, bo nie ma rzucanego ręcznika, jak w boksie
79 min. Kolejne zmiany w drużynie gospodarzy
77 min. 5:0. GOL dla Jagiellonii. Za krótko wybita piłka przez ełkaesiaków. Bobek odbił piłkę, ale celna dobitka Kubickiego
76 min. Na linii strzału Głowacki i wybił piłkę
73 min. Wolny dla Jagiellonii. Nene przestrzelił, ale będzie kolejny róg dla Jagiellonii
71 min. Zając za Balicia w drużynie ŁKS
69 min. 4:0. GOL DLA JAGIELLONII. Pewnie wykonany karny przez Pululu
68 min. KARNY DLA JAGIELLONII. Zagranie ręką Mammadova w polu karnym
68 min. Róg dla Jagiellonii
66 min. Znów strzał, ale nad bramką ŁKS. Rycerze Wiosny są rozbici kompletnie
64 min. 3:0. GOL DLA JAGIELLONII. Obrońcy ŁKS zostawili dużo miejsca rywalom i Imaz trafił do siatki.
64 min. Głowacki ukarany żółtą kartką
63 min. Balić na spalonym
61 min. Zmiana w Jagielloni: Caliskander schodzi, a w jego miejsce Pululu
61 min. Młynarczyk wywalczył róg dla ŁKS. Fatalny strzał Balicia z 16 metrów. Rugby!
59 min. Róg dla Jagiellonii
59 min. Kiks w polu karnym Nene
58 min. ŁKS nie jest w stanie wyjść z własnego przedpola
56 min. Łodzianie wybijają piłkę, ale ta wciąż wraca do piłkarzy Jagiellonii
53 min. ŁKS zepchnięty do głębokiej defensywy
51 min. Głową strzelał Caliskaner, Bobek świetnie wybił piłkę
50 min. Groźnie pod bramką ŁKS po błędzie Dankowskiego. Udało się oddalić niebezpieczeństwo
47 min. Łodzianie zamknięci w obrębie własnego pola karnego
46 min. Trzy zmiany w ŁKS: Tejan, Młynarczyk, Letniowski za Hotiego, Janczukowicza i Szeligę
Koniec pierwszej połowy
45 min. Jagiellonia na fali, ŁKS bezbarwny. Sędzia doliczył 2 minuty
43 min. Imaz strzelił obok słupka
41 min. 2:0. GOL dla Jagiellonii. Marczuk chciał tylko dośrodkować, ale wyszedł z tego strzał. Piłka poleciała wprost na bramkę, przelobowała Bobka i po otarciu o poprzeczkę wpadła do siatki.
38 min. Balić dośrodkował, Szeliga strzelił głową, piłka minęła bramkarza Jagiellonii, ale z linii bramkowej obrońca gospodarzy Dieguez wybił piłkę. Sędzia sprawdza, czy piłka całym obwodem nie przekroczyła linii bramkowej. Niestety, nie, ale było bardzo blisko
36 min. Czarne chmury nad drużyną ŁKS. Ciężko będzie o punkty
33 min. ŁKS będzie kończyć mecz w dziesiątkę. Sędzia pokazał czerwoną kartkę Francuzowi
32 min. Przerwa w grze. Sędzia sprawdza VAR i być może wyrzuci piłkarza ŁKS z boiska
31 min. Louveau ukarany żółtą kartką za faul
29 min. Róg dla gospodarzy. Łodzianie wybili piłkę.
27 min. Imaz próbował zagrać w pole karne, ale trafił w plecy Głowackiego
25 min. Ni to strzał, ni podanie, zagranie Hansena mogło zaskoczyć Bobka
22 min. Janczukowicz faulował rywala
20 min. Dankowski ratuje ŁKS po błędzie Mammadova
18 min. Ełkaesiacy zaatakowali, ale podanie Ramireza zostało zablokowane
14 min. Gospodarze mają inicjatywę. Strzelał głową Caliskaner
12 min. 1:0. GOL dla Jagiellonii. Prostopadłe zagranie do Nene, który wyprzedził obrońców ŁKS i przelobował Bobka
8 min. Marczuk nie sięgnął piłki
6 min. Imaz strzelał z 16 metrów, piłka o centymetry minęła słupek bramki ŁKS
4 min. Donośny doping kibiców ŁKS z trybun stadionu w Białymstoku
4 min. Faulował Hoti, który w ostatniej chwili zastąpił Mokrzyckiego
2 min. W odpowiedzi dobra kontra Balicia
1 min. Wolny dla gospodarzy. Dankowski wybił piłkę
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy!

Godz. 14.57: Piłkarze obu drużyn już gotowi do gry. Za kilka chwil rozpocznie się mecz Jagiellonia - LKS.

Godz. 14.56: Współtowarzysz niedoli ŁKS, czyli Ruch Chorzów zremisował w Częstochowie z Rakowem 1:1 (Ante Crnac 14 - Łukasz Moneta 90). Jak widać sensacje są możliwe.

Godz. 14.55: Trener Adrian Siemieniec dobrze jest znany w ŁKS, gdyż był asystentem Ireneusza Mamrota. Przed meczem z ŁKS mówił m.in.: ŁKS w trzech ostatnich meczach zdobył siedem punktów a sekundy dzieliły ich, aby ograć również Raków. Oczywiście znamy scenariusze tych potyczek, ale mówiąc o suchej statystyce punkty i wyniki świadczą, że oni walczą i będą walczyć. Jest tam grupa ambitnych ludzi z trenerem i nie poddadzą się do końca.

Godz. 14.50: Przed meczem trener Marcin Matysiak mówił m.in.: Zrobimy wszystko, żeby nie przegrać tego meczu. Grając w piłkę oczywiście trzeba liczyć się z tym, że może się nie udać, ale należy zachować wiarę. Wielokrotnie mówiłem w rozmowach z drużyną, że bez względu na to, co się stanie, chodzi o to, aby na końcu móc sobie powiedzieć, że daliśmy z siebie maksa.

Godz. 14.44: Mecz poprowadzi 35-letni sędzia Wojciech Myć z Lublina. Dwukrotnie prowadził mecze ŁKS w pierwszej lidze w sezonie 2021/22: z GKS Tychy (1:1) i GKS Jastrzębie (1:1). W obu ŁKS był gościem. To dobry znak. Jeszcze lepszy jest ten, że w sezonie 2020/21 gwizdał mecz Zagłębie Sosnowiec - ŁKS (1:2).

Godz. 14.37: Bukmacherzy nie mają wątpliwości. Jagiellonia jest faworytem. Kurs na wygraną gospodarzy wynosi w Forbet 1.32, na remis 5.60, a na wygraną piłkarzy ŁKS - 8.60. Jeden zakład brzmi nieprawdopodobnie: ŁKS wygra i wykona więcej rzutów rożnych. Za 10 złotych można wygrać - o ile tak właśnie będzie - 290,40 zł.

Godz. 14.30: Jagiellonia przegrała tylko jeden mecz w tym sezonie u siebie - w lutym tego roku z Lechem 1:2. Ale - co może być optymistyczne dla ŁKS - zremisowała w Białymstoku dwa mecze - z Piastem 0:0 i Ruchem Chorzów 1:1.

Godz. 14.22: W porównaniu do poprzedniego meczu z Radomiakiem trener Adrian Siemieniec też dokonał tylko jednej zmiany w składzie: w ataku Pululu zastąpił Caliskaner.

Godz. 14.15: Lider Jagiellonia zagra w składzie: Alomerović - Sacek, Skrzypczak, Dieguez, Wdowik, Marczuk, Romanczuk, Nene, Hansen, Imaz, Caliskaner. Rezerwowi: Abramowicz, Haliti, Naranjo, Kupisz, Lewicki, Pululu, Łaski, Kubicki, Nguiamba.

Godz. 14.07: W porównaniu do poprzedniego meczu łodzian z Rakowem Częstochowa trener Marcin Matysiak dokonał tylko jednej zmiany: Durmisiego na lewej stronie obrony zastąpił Głowacki.

Godz. 14.00: ŁKS zagra w składzie: Bobek - Dankowski, Gulen, Mammadov, Głowacki, Balić, Ramirez, Louveau, Hoti, Szeliga, Januczukowicz. Rezerwowi: Arndt, Tejan, Młynarczyk, Zając, Jurić, Łabędzki, Letniowski, Koprowski.

Jagiellonia dzięki zwycięstwom nad Śląskiem Wrocław i Radomiakiem Radom wskoczyła na fotel lidera PKO BP Ekstraklasy. Dobrze w ostatnim czasie radzi sobie również ŁKS. Łodzianie wygrali dwa z trzech meczów, nie przegrywając żadnego. Jednak sytuacja w ligowej tabeli wciąż jest fatalna. ŁKS zamyka stawkę ze stratą aż 7 punktów do bezpiecznego miejsca.

Oczywiście kibice łódzkiej ekipy wierzą, że Ekstraklasę da się jeszcze uratować. Warunek na dziś to pokonanie lidera na jego własnym boisku. Będzie trudno.