MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa: Cieszymy się z punktów, choć nie było łatwo

Widzew w spotkaniu beniaminków otwierającym 14. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy pokonał w Łodzi ostatnią w tabeli Miedź Legnica 1:0 i awansował na pozycję wicelidera. Oto co po meczu powiedział szkoleniowiec łódzkiej drużyny.

Janusz Niedźwiedź (trener Widzewa): - Niedawno rywalizowaliśmy z Miedzią na poziomie pierwszej ligi i tamte pojedynkibyły bardzo wyrównane, ciężkie. Dziś to my cieszymy się z trzech punktów, choć też nie było łatwo.
Uczulaliśmy zespół, bo kiedy drużyna zmienia trenera, to pierwszy czy drugi tydzień jest na euforii, jest nowa energia. Widzieliśmy, jak zespół Miedzi wszedł w spotkanie, jak zdominował nas w pierwszych minutach.
Bramka Bartka Pawłowskiego przyszła jednak w dobrym momencie i uspokoiliśmy grę. Pomimo trudniejszych chwil byliśmy cały czas zwarci. Przypomina mi się sytuacja z drugiej połowy, kiedy Henrich Ravas obronił fenomenalnie strzał głową. To był kluczowy moment, że po raz ósmy w tym sezonie nie straciliśmy bramki.