1/5
PKO Ekstraklasa. Za nami nietypowy weekend, skoro punkty...

PKO Ekstraklasa. Za nami nietypowy weekend, skoro punkty stracili wszyscy medaliści zeszłego sezonu. Najbardziej zawiodła Legia Warszawa przegrywając już czwarty raz z rzędu. A kto błysnął? Bez wątpienia Korona Kielce, Górnik Zabrze i Stal Mielec. Te trzy drużyny wbiły w sumie trzynaście bramek! Swojego meczu nie wygrał wprawdzie Śląsk Wrocław, ale i tak wrócił na fotel lidera.

W naszej jedenastce wyróżnionych znajdziecie:
- wyłącznie seniorów
- pięciu Polaków, Białorusina, Chorwata, Hiszpana, Japończyka, Portugalczyka oraz Rumuna
- trzech zawodników Stali Mielec, po dwóch Górnika Zabrze i Korony Kielce, po jednym Pogoni Szczecin, Radomiaka Radom, Ruchu Chorzów oraz Widzewa Łódź.

2/5
Mateusz Kochalski (Stal Mielec) - Przybył w gości na...

Wyróżniony bramkarz:

Mateusz Kochalski (Stal Mielec) - Przybył w gości na Łazienkowską i jako były legionista dał kapitalny popis. To dzięki wspaniałej interwencji uchronił drużynę przed bramką na 1:1 po próbie Gila Diasa. Zaraz potem, czyli piętnaście sekund później zrobiło się 2:0! Czystego konta nie zachował, ale i tak wykazał się w końcówce, broniąc uderzenie (pierwsze) Blaza Kramera.

W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

3/5
Mato Milos (Widzew Łódź) - Porządnie zabezpieczył tyły w...

Wyróżnieni obrońcy:

Mato Milos (Widzew Łódź) - Porządnie zabezpieczył tyły w ciężkim wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa. Wykazał się też pod drugim polem karnym. Już w 3 minucie zapisał bowiem asystę. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Kryspin Szcześniak (Górnik Zabrze) - Wziął aktywny udział w pogromie ŁKS Łódź. Zagrał bez zarzutu w defensywie i dołożył coś ekstra, czyli bramkę na 3:0 po rzucie rożnym. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Mateusz Matras (Stal Mielec) - Znakomity występ na przełamanie, akurat przeciw Legii Warszawa. Powyższe zdjęcie dokładnie obrazuje, jaki był dla rywali. Panował, choć przed rozpoczęciem wcale nie było to takie oczywiste. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

4/5
Edi Semedo (Radomiak Radom) - Był nie do zatrzymania w...

Wyróżnieni pomocnicy:

Edi Semedo (Radomiak Radom) - Był nie do zatrzymania w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin. Już w 31 sekundzie trafił do siatki! Potem błyskawicznie odpowiedział na bramkę 2:2, dzięki czemu jego zespół zabrał trzy punkty. W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

Nono (Korona Kielce) - Zagrał rewelacyjnie przeciw Puszczy Niepołomice. Właściwie do szczęścia zabrakło mu tylko strzelenia gola. Ale dwie asysty chyba też cieszą. Powinny! W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

Ronald Deaconu (Korona Kielce) - Takie zmiany to rozumiemy. Wszedł na końcówkę i zdążył przesądzić o wygranej. W chwilę uzbierał dwie bramki. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Daisuke Yokota (Górnik Zabrze) - Niesamowicie zabawił się z obroną ŁKS Łódź. Wjeżdżał w nią jak nóż w masło. Występ zakończył z dubletem na koncie. W naszej jedenastce po raz trzeci w sezonie.

Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) - Bez niego nie udałoby się odwrócić wyniku z liderującą dotąd Jagiellonią Białystok. Do asysty dołożył gola z rzutu karnego. Są liczby, jest forma, będzie powołanie. W naszej jedenastce po raz czwarty w sezonie.

Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

Polecamy

Ulica Lutomierska w Łodzi wyremontowana w połowie. Drogowcy pracują na drugiej jezdni

Maturzyści na językach. Maraton  egzaminacyjny trwa. ZDJĘCIA z Technikum 19 w CKZiU

Maturzyści na językach. Maraton egzaminacyjny trwa. ZDJĘCIA z Technikum 19 w CKZiU

Czy Widzew wbije gwóźdź do zawodowej trumny Waldemara Fornalika?