MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest praca! Policja właśnie rozpoczęła wielką akcję. Zobacz, ile można zarobić. Pensje policjantów przed i po kursie [NETTO]

edi
Komenda wojewódzka policji rozpoczyna wielką akcję werbunkową. Od dzisiaj  we wszystkich  komendach miejskich i powiatowych województwa łódzkiego,  w każdy pierwszy czwartek miesiąca, będą się odbywały tzw. doborowe czwartki. W godzinach  14-16 mają dyżurować eksperci, zadaniem których będzie udzielanie kandydatom informacji na temat służby w policji. Będą mogli m.in. zapoznać się z procedurą rekrutacyjną i otrzymać do wypełnienia formularze. WIĘCEJ NA KOLEJNYCH SLAJDACH
Komenda wojewódzka policji rozpoczyna wielką akcję werbunkową. Od dzisiaj we wszystkich komendach miejskich i powiatowych województwa łódzkiego, w każdy pierwszy czwartek miesiąca, będą się odbywały tzw. doborowe czwartki. W godzinach 14-16 mają dyżurować eksperci, zadaniem których będzie udzielanie kandydatom informacji na temat służby w policji. Będą mogli m.in. zapoznać się z procedurą rekrutacyjną i otrzymać do wypełnienia formularze. WIĘCEJ NA KOLEJNYCH SLAJDACH Fot. Adam Jankowski / Polskapresse
Komenda wojewódzka policji rozpoczyna wielką akcję werbunkową.

Od dzisiaj we wszystkich komendach miejskich i powiatowych województwa łódzkiego, w każdy pierwszy czwartek miesiąca, będą się odbywały tzw. doborowe czwartki. W godzinach 14-16 mają dyżurować eksperci, zadaniem których będzie udzielanie kandydatom informacji na temat służby w policji. Będą mogli m.in. zapoznać się z procedurą rekrutacyjną i otrzymać do wypełnienia formularze.

Szansa na dostanie się do policji jest bardzo duża. Jak informuje nadkom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej, obecnie w Garnizonie Łódzkim nie obsadzonych jest pół tysiąca stanowisk. Najwięcej, bo aż połowa, w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi. W ubiegłym roku podania o przyjęcie do służby w policji złożyło 919 chętnych. Przyjęto 290 osób.

ZAROBKI POLICJANTÓW [NETTO, na rękę] - KLIKNIJ

Policjantem może zostać obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, nie karany sądownie, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych i dający rękojmię zachowania tajemnicy.

Kandydaci muszą przejść kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Obejmuje on m.in. weryfikację złożonych dokumentów, test wiedzy, sprawności fizycznej, psychologiczny i komisję lekarską.

Nowo przyjęci po zaprzysiężeniu kierowani są na sześciomiesięczny kurs podstawowy, podczas którego zdobywają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z zakresu przepisów prawnych i taktyki policyjnej. Doskonalą także umiejętności strzeleckie. Po szkoleniu podstawowym, w ramach adaptacji zawodowej, będą pełnić służbę patrolową. Później są kierowani do jednostek macierzystych.

Preferowane jest m.in. posiadanie przez kandydata tytułu ratownika medycznego, uprawnień instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania, sportów motorowodnych, w dziedzinie płetwonurkowania, wykonywania prac podwodnych i prowadzenia łodzi motorowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany