Justyna Kowalczyk wicemistrzynią świata!

(bbb)
Justyna Kowalczyk i jej trener Aleksander Wierietielny
Justyna Kowalczyk i jej trener Aleksander Wierietielny Polskapresse
Wreszcie się udało. Polska biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w Val di Fiemme. Nasza zawodniczka przybiegła na metę druga na 30 km techniką klasycznym.

Na finiszu podopieczną trenera Aleksandra Wierietielnego wyprzedziła jej największa rywalka od lat, Norweżka Marit Bjoergen. Trzecie miejsce zajęła kolejna reprezentantka Norwegii Therese Johaug.
Pochodząca z Kasiny Wielkiej zawodniczka wywalczyła już siódmy w swojej karierze medal mistrzostw świata. W 2009 roku w Libercu oraz w 2011 w Oslo zdobyła w sumie dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe krążki.
Był to ostatni start Kowalczyk w imprezie w Val di Fiemme. Najpierw była szósta w sprincie, potem piąta w biegu łączonym.