Karate. Zawody w Lesznie. Olimp był najlepszy w klubowej klasyfikacji

hof
Maciej Gawłowski i Dawid Tuszyński, trenerzy Olimpu.
W Lesznie odbyły się zawody Budokan Astromal Cup - Kumite Challenge. Klasyfikację generalną wygrał Olimp Łódź.

Kolejny łódzki klub, Harasuto, uplasował się na 6 miejscu. Champion Team Łódź zajął ósme miejsce.

Zawody rozgrywane były systemem Round Robin. System według którego będą rozgrywane między innymi Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku i Igrzyska Europejskie w Mińsku w 2019 roku. System w dużym skrócie polega na tym że zawodnicy dzieleni są na grupy 4-5 osobowe i wszyscy zawodnicy walczą każdy z każdym, następnie zwycięzcy poszczególnych grup walczą o medale w systemie pucharowym.

Formą znów błysnął nasz medalista ostatnich Mistrzostw Europy Hubert Jarocki. Zawodnik Olimpu wszystkie walki wygrywał dość pewnie i wysoko i po raz kolejny stanął na najwyższym stopniu podium.
Pozostali złoci medaliści to: Zuzanna Dopieralska /Olimp/, Antoni Stępniewski /Olimp/, Przemysław Kołodziejczak /Olimp/, Witold Jędrzejczak /Olimp/, Patrycja Łapka /Harasuto/, Kamil Milski /Champion Team/.