KGHM @Volley Wrocław - Grot Budowlani 3:0. Kompromitacja łódzkich siatkarek na Dolnym Śląsku

Łodzianki były chwilami bezradne
Łodzianki były chwilami bezradne krzysztof szymczak
Kibice siatkarek Grot Budowlanych czekają już na derby Łodzi w play-off zmagań w ekstraklasie w sezonie 2023/2024. Starcia z ŁKS Commercecon zapowiadają się wręcz pasjonująco. Ale do nich pozostało jeszcze trochę czasu. Na razie trzeba skończyć sezon zasadniczy. W przedostatniej kolejce Budowlani przegrali we Wrocławiu z tamtejszym KGHM @Volleyem 0:3 (19:25, 16:25, 20:25).

Jeszcze przed tym spotkaniem było wiadomo, że podopieczne trenera Macieja Biernata uplasują się na piątej pozycji w ligowej tabeli. Natomiast zespół ze stolicy Dolnego Śląska nie ma już żadnych szans na zakwalifikowanie się do czołowej ósemki.

W pierwszym secie gospodynie wręcz zdemolowały gości zagrywką. Wystarczy wspomnieć, że popisały się aż ośmioma asami serwisowymi. Było 7:0, potem wprawdzie 8:7, ale poźniej znów dominował Volley. Partię zakończyła Gabriela Ponikowska (oczywiście asem, 25:19)

W drugiej odsłonie meczu tylko początek był w miarę wyrównany. Było 2:3, 8:5, jednak później z każdą minutą sytuacja naszej drużyny robiła się coraz trudniejsza. Po ataku byłej zawodniczki Budowlanych Julii Szczurowskiej Volley prowadził 16:8, a wkrótce potem było już 21:11 i stało się jasne, kto będzie górą. Seta skończyła inna była siatkarka Budowlanych Anna Lewandowska (25:16).

Trzeci set okazał się być ostatni. Po asie serwisowym Jeleny Blagojević łodzianki prowadziły pierwszy i ostatni raz w tym spotkaniu (4:5). Volley odzyskał inicjatywę (11:5, 16:8, 18:10, 21:14). Zawodniczki Budowlanych robiły, co mogły (22:18), ale tego dnia niewiele im wychodziło. Mecz zakończył się po akcji Kingi Stronias(25:20).

Taka postawa nie przystoi zespołowi, który ma ambicję włączenia się do walki o podium. Nawet biorąc pod uwagę, że był to mecz bez wielkiej stawki

9 grudnia oba zespoły spotkały się w Łodzi. Wówczas Grot Budowlani zwyciężyli w meczu dziesiątej kolejki 3:1 (22:25, 25:12, 25:15, 25:14). Najskuteczniejsze zawodniczki tamtego meczu to May, która zdobyła 21 punktów oraz Bączyńska (13 ,,oczek"), zaś statuetkę MVP zdobyła Kinga Różyńska.

W piątek o godzinie 20.30 łodzianki rozegrają kolejny mecz wyjazdowy. Tym razem jednak na południu kraju. Powalczą wówczas z BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała

KGHM #Volley Wrocław - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:19, 25:16, 25:20)
Volley: Szczurowska 22, Lewandowska 7, Muhlsteinova 3, Bączyńska 9, Ponikowska 4, Stronias 12, Pawłowska (libero) oraz: Stancelewska, Chorąża.
Budowlani: Wilińska 2, Lisiak 4, Bjelica 8, Różyńska 1, May 4, Blagojević 8, Łysiak (libero) oraz: Pol 4, Łazowska 1, Sobiczewska 3, Mitrović 1.