KKS Kalisz-Widzew 2:2. Pierwszy sparingowy remis łodzian

(bart)
Do wyrównania doprowadził napastnik Daniel Świderski
Do wyrównania doprowadził napastnik Daniel Świderski łukasz kasprzak
W swoim ósmym meczu sparingowym w zimowym okresie przygotowawczym piłkarze wicelidera grupy I trzeciej ligi, Widzewa, zremisowali na sztucznym boisku w Kaliszu z innym III-ligowcem, KKS, 2:2.

Po raz pierwszy tej zimy podopieczni trenera Franciszka Smudy nie zwyciężyli. Ich okazała passa zakończyła się więc na siedmiu kolejnych triumfach.

Oczywiście, nie ma sensu wpadać w panikę po remisie w Kaliszu. Zwłaszcza, że w pewnym momencie mogło się wydawać, że to gospodarze będą górą (jeszcze w 48 minucie prowadzili bowiem 2:0).

Pierwszą bramkę dla gości strzelił pomocnik Kacper Falon, który wykorzystał kiks jednego z defensorów KKS po dośrodkowaniu z prawej strony Bartłomieja Niedzieli.

Natomiast do wyrównania doprowadził napastnik Daniel Świderski, który w kapitalny sposób przelobował bramkarza z kilkunastu metrów.

W najbliższą sobotę Widzew po raz kolejny powalczy w meczu kontrolnym. Tym razem zagra na boisku Łodzianki z Bronią Radom (12). Natomiast 7 marca (środa) łodzianie zmierzą się w Kutnie z KS Sand-Bus.

Przypomnijmy, iż pierwsze starcie o ligowe punkty widzewiacy rozegrają 10 marca (sobota, 19.10). Ich przeciwnikiem na stadionie przy al. Piłsudskiego będzie wówczas Victoria Sulejówek.

KKS Kalisz - Widzew Łódź 2:2 (2:0)
1:0 - Błażej Ciesielski (21), 2:0 - Rafał Jankowski (25, karny), 2:1 - Kacper Falon (48), 2:2 - Daniel Świderski (81).
Widzew: I połowa: Wolański - Kozłowski, Zieleniecki, Miller, Pigiel - Michalski, Kristo, Kwiek, Zuziak - Demjan, Stanek. II połowa: Humerski - Niedziela, Kostkowski, Pipczyński, Mąka - Pieńkowski, Kazimierowicz, Falon, Jasiński - Świderski, Przybylski.