Koszykówka. Młodzież z Ksawerowa trzecia na Litwie

Koszykarki Basket4Ever Ksawerów (U-13) wystartowały w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju na Litwie.

W spotkaniu o trzecie miejsce pokonały szwedzki zespół BC Norrkoping Dolphins 60:25. To duży sukces drużyny, bowiem są to najlepsze, europejskie, młodzieżowe rozgrywki dziewcząt EGBL
W półfinale ksawerowianki przegrały ze zwycięzcą tego turnieju, BS Riga/Centrs 2010, 42:54

Najlepiej punktującą turnieju była Wiktoria Danych, została też wybrana do najlepszej piątki turnieju.
Natomiast najlepszą zawodniczką drużyny została Karina Gacka.

• Julia Błaszczyk

Turniej został rozegrany na Litwie w miejscowości Anyksciai. Brało w nim udział osiem zespołów. trzy z Litwy, dwa z Łotwy (Jugla, to mistrz tego kraju w kategorii U-13, BS Riga Centers 2010 wicemistrz U-13, Finlandii, Szwecji i Basket4Ever Ksawerów)

Warto dodać, że Basket4Ever Ksawerów jest mistrzem woj. łódzkiego w kat. U-13. Za dwa tygodnie drużyna rozpocznie rozgrywki strefowe do mistrzostw Polski.