MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lekka atletyka. Trzy tytuły dla łodzian. Dramat Bednarka

Sylwester Bednarek znów doznał kontuzji
Sylwester Bednarek znów doznał kontuzji Paweł Łacheta
Trzy tytuły mistrzów Polski w lekkiej atletyce zdobyli łodzianie. Złote medale wywalczyli Adam Kszczot (RKS), Agata Bednarek (AZS) i Teresa Dobija (AZS).

Adam Kszczot bez większych problemów wygrał bieg na 800 m, uzyskując czas 1.46,53, drugi Szymon Krawczyk stracił do naszego mistrza 0,23 s. Po mistrzostwach zawodnik RKS Łódź wyjeżdża na kolejny obóz w szwajcarskim St. Moritz, gdzie będzie się przygotowywał do igrzysk olimpijskich w Londynie.
Agata Bednarek okazała się najlepsza w biegu na 400 m. Uzyskała czas - 52,41. Druga na mecie była Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz) - 52,75.
Teresa Dobija zwyciężyła w soku w dal, wynikiem 6,65 m. 10 centymetrów zabrakło łodziance do wywalczenia minimum na igrzyska olimpijskie.
Niestety, żadnej wysokości nie zaliczył skoczek wzwyż RKS - Sylwester Bednarek. 23-letni łodzianin zerwał więzadło Achillesa przy pierwszej próbie w konkursie. Prawdopodobnie jutro przejdzie operację.
Bardzo dobre wyniki uzyskali nasi kandydaci do olimpijskich medali w rzutach: młotem Paweł Fajdek (Agros Zamość) - 80,32, oszczepem Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk) - 81,31 i dyskiem Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) - 66,89.
Sześcioro chodziarzy na dystansie 20 km uzyskało w sobotę nominacje Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na igrzyska olimpijskie. Są to: Paulina Buziak, Agnieszka Szwarnóg i Agnieszka Dygacz oraz Grzegorz Sudoł, Dawid Tomala i Rafał Augustyn.