ŁKS Commercecon awansował do półfinału. Bilon się bardzo ucieszył

Siatkarki ŁKS Commerceon awansowały do półfinału mistrzostw Polski, gdzie zmierzą się z Developresem Rzeszów.

Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną! - z takim przesłaniem przystąpiły do gry o awans do półfinału siatkarki z Łodzi. Rywalki ŁKS musiały też walczyć z koronawirusem. Dlatego w składzie pojawiło się tylko osiem zawodniczek.
Początek był udany dla łodzianiek, które prowadziły 3:0, a potem 8:4,11:6, 13:7. ŁKS miał inicjatywę i pilnował wyniku, dobrze grając blokiem. Przewaga rosła z akcji na akcję i przyniosła łatwe zwycięstwo łodzianek.
Na początku drugiego seta role się odwróciły. Bielszczanki prowadziły już 6:0. Wtedy ŁKS wziął się do roboty. Krok po kroku odrabiał straty. Po dotknięciu siatki przez bielszczanki było 17:17. Następne akcje należały do gospodyń i stąd ich czteropunktowa przewaga (23:19). BKS obronił prowadzenie i wygrał seta.
To zmobilizowało łodzianki, które w trzeciej partii prowadziły 5:3 ale... ambitne bielszczanki walczyły i wyszły na prowadzenie 7:6. Potem trwała zacięta walka. Do czasu. Skuteczniejsze łodzianki wypracowały pięciopunktową przewagę, w czym duża zasługa Zaroślińskiej Król. To pozwoliło spokojnie wygrać seta.
Początek trzeciego seta dla BKS 4:2. Skuteczny blok łodzianek dał remis 5:5. Dobre akcje łodzianek w tym Zaroślińskiej Król i Ninković pozwoliły uzyskać pięciopunktową przewagę. To nie był jednak koniec walki. Bielszczanki wyszły na prowadzenie (20:18). ŁKS się nie poddawał. Atak Zaroślińskiej Król pozwolił odzyskać prowadzenie (21:20). Ataki Lazović sprawiły, że ŁKS wygrał i awansował do półfinału

Mecz był dedykowany przez ełkaesianki, które grały dla kochanego przytulasa Bilona ze schroniska dla zwierząt w Łodzi