ŁKS Commercecon. Fantastyczna końcówka czwartego seta dała zwycięstwo

Fantastyczna końcówka zwarrtego seta dała drużynie ŁKS Commerecon zwycięstwo w pierwszym ćwiwrćfinałowym spotkaniu.

Na początku pierwszego seta BKS prowadził 13:8. ŁKS walczył bez Zaoślińskiej Król w podstawowym składzie (wycofana ze składu w ostatniej chwili decyzją lekarza) i było to widać na parkiecie. Brakowało w atakach kropki nad i. Łodzianki wzięły się w garść. Wreszcie punkty przynosiły akcje Kalandadze. Łodzianki doprowadziły do wyrównania 15:15. Skuteczna obrona Alagierskiej dała pierwsze prowadzenie 18:17. Potem trwała zacięta walka, ale ostatnie piłki po blokach należały do bielszczanek.
W drugiej partii ŁKS wyszedł na prowadzenie 20:10, m.in. po zablokowanych atakach i uderzeniach w aut Orvosovej, prostych błędach przyjezdnych i atakach Kalanadadze. ŁKS jak się rozkręcił to był nie do zatrzymania i pewnie wygrał po efektownym bloku.
Atak Kalandadze dał ŁKS prowadzenie w trzecim secie 6:5, ale następne piłki należały do rywalek. Trwała zacięta walka. Atak Lazović pozwolił łodziankom prowadzić 21:19, potem błąd serwisowy rywalek i było 22:20. Bielszczanki doprowadziły do remisu 23:23. Atak Lazović dał punkt przewagi ŁKS. Ale piłka meczowa nie została wykorzystana. Kolejną szansę łodzianki miały po mocnym ataku Kalandadze, która w następnej akcji skończyła seta.
W czwartej partii BKS prowadził 5:0, a potem 10:4 i 15:10, choć łodzianki kwestionowały dwie ostatnie decyzje sędziego. Efekt? Wójcik ukarana żółtą kartką. Bielszczanki uzyskały przewagę 20:14, ale ŁKS się nie załamał. Trener Masek dokonał dobrych zmian, ale rywalki prowadziły 23:21. Łodzianki walczyły, było 23:23, 24:24. 25:25 i po akcji Lazović wyszły na prowadzenie 26:25. Po ataku Orvosovej 'w aut ŁKS cieszył się ze zwycięstwa.
Pierwsza runda fazy play-off (ćwierćfinał) - pierwszy mecz (do dwóch wygranych). Stan spotkań 1-0

ŁKS Commercecon Łódź - BKS Bostik Bielsko-Biała 3:1

(23:25, 25:14, 26:24, 27:25)

MVP Lazović

ŁKS Commercecon Łódź: Osadchuk, Pacak, Wójcik, Lazović, Pasznik, Ninković, Wawrzyńczyk, Bongaerts, Alagierska, Lasczyk, Dróżdż, Kalandadze libero: Strasz, Lach, Saad

22 marca: BKS Bostik Bielsko-Biała - ŁKS Commercecon Łódź (17.30)