ŁKS Commercecon - MOYA Radomka Radom 3:2. Łódzkie siatkarki zakończyły sezon na piątym miejscu w ekstraklasie ZOBACZ ZDJĘCIA

grzegorz gałasiński
Siatkarki ŁKS Commercecon (czyli mistrzynie Polski z sezonu 2022/2023) będą czuły spory niedosyt obecnym sezonem. Łodzianki liczyły przecież na to, że co najmniej staną na ligowym podium. Tak się jednak nie stało, bowiem podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego zostały wyeliminowane w ćwierćfinale fazy play-off.

A to sprawiło, że łodzianki rywalizowały z MOYA Radomką o piątą lokatę w końcowej tabeli. Po zwycięstwie w Radomiu ŁKS musiał wygrać w Sport Arenie dwa sety, żeby zagwarantować sobie to miejsce. I to się gospodyniom udało, chociaż wcale nie było łatwo. Wygrały 3:2.

W pierwszym secie było 6:10, 12:15, 16:19 i 18:21. ŁKS nie rezygnował i zdołał odrobić straty. Wprawdzie radomianki miały piłkę setową (23:24), ale jej nie wykorzystały. A po akcjach Dudek, Gryki i Piaseckiej cieszyły się ełkaesianki (26:24). W drugiej partii końcówka była równie interesująca. Mimo, iż to nasza drużyna prowadziła 23:21 i 24:22, to jednak nie wygrały tego seta. Po bloku na Hryszczuk było bowiem 25:27). W trzeciej odsłonie meczu dziewczyny Chiappiniego prowadziły wprawdzie 3:0, ale rywalki szybko doszły do głosu. Wystarczy zresztą spojrzeć na rezultat (6:9, 9:15, 10:20). Ostatecznie po ataku Johnson zrobiło się 14:25. Na szczęście, czwarty set był jakby lustrzanym odbiciem trzeciego. Ostatni remis to 9:9, następnie szybko rosła przewaga łodzianek (11:9, 14:9, 21:10). Decydujący punkt był dziełem Campos (25:13). A więc tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachował ŁKS Commercecon, mimo iż przegrywał 1:3 i 3:5. Mecz zakończył się blokiem na Reiter (15:12)

Sobotnie starcie z Radomką było ostatnim dla doświadczonej libero ŁKS Commercecon Pauliny Maj-Erwardt jeżeli chodzi o karierę klubową. Nie jest natomiast wykluczone, iż ujrzymy ją jeszcze wkrótce w reprezentacji kraju, została bowiem powołana do szerokiej kadry reprezentacji Polski. W ŁKS występowała przez ostatnie trzy sezony, zaś w sezonie 2016/2017 grała w Grot Budowlanych Łódź. Maj-Erwardt to pięciokrotna mistrzyni kraju (oprócz tytułu w ŁKS także w Atomie Trefl Sopot oraz w Chemiku Police). Jest także zdobywczynią Pucharu CEV w 2013 roku, kiedy to walczyła w barwach Banku BPS Muszyniance Fakro Muszyna. To właśnie Paulina została uznana za MVP spotkania.

W poprzednim meczu w Radomiu ŁKS zwyciężył 3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 25:14). Wówczas MVP została Alagierska-Szczepaniak.
Przypomnijmy, że także dwa spotkania tych zespołów w fazie zasadniczej zakończyły się wygranymi łódzkich ,,Wiewiór (3:1 w Radomiu oraz 3:0 w Łodzi)

ŁKS Commercecon Łódź - MOYA Radomka Radom 3:2 (26:24, 25:27, 14:25, 25:13, 15:12)
ŁKS: Ratzke 2, Hryszczuk 9, Alagierska-Szczepaniak 9, Gryka 11, Piasecka 15, Campos 17, Maj-Erwardt (libero) oraz: Dudek 13, Witkowska 1, Górecka 2, Stefanik 1, Zaborowska 1, Drabek (libero).
Radomka: Łyczakowska, Gałkowska 13, Świrad 10, Scholzel 9, Murek 15, Johnson 19, Stenzel (libero) oraz: Nowakowska 2, Gajer 1, Moskwa 1, Dąbrowska 1, Rybak-Czyrniańska 2, Strasz (libero).