ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 2:2. Niesamowite emocje na stadionie przy al. Unii. Gospodarze walczyli do samego końca

Bartosz Kukuć
W meczu dziewiątej kolejki piłkarskiej ekstraklasy ŁKS zremisował na stadionie przy al. Unii w Łodzi z Jagiellonią Białystok 2:2 (1:1). Gole dla gospodarzy zdobyli Tejan i Ramirez, dla gości dwukrotnie trafił Pululu. Przez kilkadziesiąt minut ełkaesiacy musieli sobie radzić w liczebnym osłabieniu po czerwonej kartce dla Albańczyka Engjella Hotiego. Zresztą także pierwszy trener ,,Rycerzy Wiosny" Kazimierz Moskal został odesłany z ,,czerwienią" na trybuny. W zaistniałej sytuacji remis dwukrotnych mistrzów Polski cieszy. Zwłaszcza, że goście po przerwie zaprezentowali się co najwyżej przeciętnie, a ambitni gospodarze walczyli do końca na ,,maksa". We wtorek ŁKS zagra w Pucharze Polski z KKS w Kaliszu, a 30 września podejmie w lidze Cracovię Kraków (godzina 15).

ŁKS Jagiellonia na żywo

strona wymaga odświeżania

ŁKS ŁÓDŹ2
JAGIELLONIA2

KONIEC MECZU - ŁKS remisuje z Jagiellonią 2:2. Gospodarze nie zasłużyli w tym meczu na porażkę.
90+11 min - Żółta kartka dla Nguiamby.
90+11 min - Bobek kapitalnie broni po główce Imaza.
90+10 min - Strzela Śliwa, broni bramkarz.
90+9 min - Żółta kartka dla Matysika za faul na Małachowskim.
90+6 min - Ostatecznie nie ma karnego. Arbiter nie uznał, żeby Małachowski faulował Nene.
90+3 min - Sędzia biegnie do monitora. Może być karny dla Jagiellonii!
90 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS!!! Z jedenastu metrów pewnie uderza Ramirez. ŁKS - Jagiellonia 2:2.
89 min - Karny dla ŁKS. Dieguez podcina Janczukowicza w ,,szesnastce".
87 min - Strzela Głowacki.
85 min - Zablokowane uderzenie Nene.
82 min - Podwójna zmiana w Jagiellonii. Schodzą Pululu i Naranjo, wchodzą Łaski i Nguiamba.
77 min - Następne dwie zmiany w ŁKS. Schodzą Tejan i Letniowski, wchodzą Małachowski i Ramirez.
77 min - GGGOOOLLL!!! Dla Jagiellonii! Po podaniu Imaza w pole karne wpada Pululu. Łatwo mija Głowackiego, po czym z zimną krwią posyła lewą nogą piłkę między nogami Bobka. ŁKS - Jagiellonia 1:2.
76 min - Według działaczy ŁKS dzisiejsze spotkanie obserwuje z trybun 11032 kibiców.
72 min - Letniowski pada na murawę.
68 min- Kubicki fauluje Janczukowicza.
67 min- Podwójna zmiana w ŁKS. Schodza Szeliga i Pirulo, wchodzą Janczukowicz i Śliwa.
66 min - Zmiana w Jagiellonii. Schodzi Romanczuk, wchodzi Kubicki.
62 min - Groźne uderzenie Pululu.
60 min - Mocny strzał Naranjo z wolnego.
60 min - Zmiana w Jagiellonii. Marczuka zastępuje Hansen.
59 min - Sędzia uznał, że faulowany był Pululu.
58 min - Zablokowane uderzenie Naranjo.
56 min - Szeliga faulowany przez Sacka.
55 min - Bobek broni uderzenie Marczuka.
54 min - Louveau interweniuje we własnym polu karnym, uprzedzając Imaza.
52 min - Faul Tejana na Matysiku.
50 min - Tym razem faulowany jest Głowacki.
49 min - Faul Nene na Pirulo.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY MECZU - Zaczynamy drugą połowę meczu. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy ŁKS remisuje z Jagiellonią 1:1. Do tego w drugiej połowie meczu będą musieli radzić sobie w liczebnym osłabieniu po czerwonej kartce dla Hotiego. ŁKS - Jagiellonia 1:1.
45+16 min - Ależ nerwowo w Łodzi. Czerwoną kartką zostaje bowiem ukarany trener Kazimierz Moskal i musi udać się na trybuny.
45+15 min - Sędzia karze żółtą kartką kolejnego członka sztabu szkoleniowego gospodarzy.
45+13 min - Bobek ładnie radzi sobie z uderzeniem z wolnego Naranjo.
45+12 min - Fatalna sytuacja dla ŁKS. Albańczyk Hoti zostaje bowiem ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Za to, że zbyt wysoko podniesioną nogą trącił w twarz Diegueza. Może jednak wypadało wcześniej go zmienić?
45+11 min - Bobek odbija piłkę po płaskim uderzeniu Imaza.
45+10min - Sędzia uznał, że Pirulo faulował rywala.
45+9min - Flis ładnie powstrzymuje wślizgiem Marczuka.
45+7 min - Nacho cały czas pod opieką medyczną. Opuszcza boisko na noszach, żegnany oklaskami przez fanów gospodarzy. Zastępuje go Louveau.
45+3 min - Wygląda na ta, że Nacho stracił na chwilę przytomność.
45+2 min - Opatrywany Nacho, który ,,nadział" się na biodro Hotiego.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa co najmniej dziesięć minut dłużej.
45 min - Wznowienie gry.
43 min - Trwa przerwa w grze spowodowana zapaleniem rac przez kibiców gospodarzy.
40 min - GGGOOOLLL!!!! Dla Jagiellonii!!! Z 11 metrów lewą nogą uderza Pululu. Na tyle silnie, że Bobek, mimo iż wyczuł jego intencję, nie dał rady obronić uderzenia. ŁKS - Jagiellonia 1:1.
39 min - Arbiter dyktuje karnego.
37 min - Sędzia Stefański idzie obejrzeć na monitorze sytuację, w której piłka trąciła skaczącego we własnym polu karnym Tejana. A ściślej rzecz biorąc jego rękę.
36 min- Żółta kartka dla Pirulo.
34 min - O szczęściu może mówić Hoti, który mając na koncie żółtą kartkę taktycznie fauluje Naranjo. Ale sędzia ogranicza się tylko do rozmowy z Albańczykiem.
31 min - Nacho interweniuje po centrze Pululu.
28 min - Żółta kartka dla Hotiego za faul taktyczny.
23 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS!!! Po błędzie Matysika niemal od połowy boiska z piłką przebiegł Tejan. Holender wpada w pole karne i oddaje mocny płaski strzał lewą nogą. Alomerović daje się zaskoczyć. ŁKS - Jagiellonia 1:0.
21 min - Bliski szczęścia był Romanczuk, który niecelnie główkował z kilku metrów po centrze z prawej strony Marczuka.
20 min - Akcja Naranjo. W efekcie róg dla gości.
17 min - Niecelne podanie Hotiego.
13 min - Romanczuk fauluje Pirulo.
10 min - Ładna kontra Jagiellonii. Zakończona uderzeniem Marczuka w tzw. krótki róg. Bobek wybija piłkę poza boisko.
7 min - Ostry faul Szeligi na Sacku. Ełkaesiak ukarany żółtą kartką.
6 min - Rajd Pirulo. Hiszpan wpadł w pole karne, minął dwóch rywali i strzelił. Uczynił to jednak fatalnie i Alomerović łapie piłkę.
5 min - Goście znów w polu karnym gospodarzy i to dwukrotnie.
4 min - Faul Hotiego.
3 min - Ładna akcja Pululu zakończona strzałem w środek bramki. Bobek broni.
1 min - Zbyt słabe podanie Imaza.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz ŁKS z Jagiellonią. Zapraszamy na relację.

Godz. 20.27 - Obie drużyny są już na murawie. Gospodarze na biało-czerwono-biało, natomiast goście na czarno.

Godz. 20.18 - Bilans meczów ligowych między ŁKS a Jagiellonią jest nieco korzystniejszy dla ,,Dumy Podlasia". Dzisiejsze starcie będzie 25. spotkaniem o punkty. Łodzianie triumfowali ośmiokrotnie, białostoczczanie dziesięciokrotnie, natomiast sześciokrotnie padał remis (bilans bramkowy 26:22 dla ,,Jagi").

Godz. 20.15 - W szeregach gospodarzy zabrakło pauzującego za czerwoną kartkę napastnika Stipe Juricia.

Godz. 20.10 - Skład Jagiellonii: Zlatan Alomerović – Michal Sacek, Milosz Matysik, Adrian Dieguez Grande, Bartłomiej Wdowik – Dominik Marczuk, Taras Romanczuk, Nene, Garcia Naranjo – Jesus Imaz, Afimico Pululu. Na ławce rezerwowych zasiedli: Sławomir Abramowicz – Dusan Stojinović, Jarosław Kubicki, Bojan Nastić, Tomasz Kupisz, Mateusz Skrzypczak, Wojciech Łaski, Kristoffer Hansen, Aurelien Thomas Nguiamba.

Godz. 20.04 - Wyjściowa jedenastka łodzian przedstawia się następująco: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Marcin Flis, Piotr Głowacki – Jakub Letniowski, Michał Mokrzycki, Engjell Hoti – Pirulo, Kay Tejan, Bartosz Szeliga. Na ławce rezerwowych zasiedli: Dawid Arndt, Levent Gulen, Artemijus Tutyskinas, Adrien Louveau, Adrian Małachowski, Maciej Śliwa, Anton Fase, Piotr Janczukowicz, Dani Ramirez.

Godz. 19:30 - Przed piłkarzami ŁKS szalenie trudne wyzwanie. Dzisiaj podopieczni trenera Kazimierza Moskala mierzyć się będą z wiceliderem ekstraklasy - Jagiellonią Białystok. Początek meczu o 20:30. Zapraszamy na relację na żywo. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...