ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin 0:2. Łódzka drużyna nadal chłopcem do bicia

W meczu 16. kolejki piłkarskiej ekstraklasy ŁKS przegrał w Łodzi z Zagłębiem Lubin 0:2. Przed meczem Piotr Stokowiec, trener piłkarzy ŁKS, deklarował: Widzę postęp ŁKS i myślę, że zobaczymy go w piątkowym meczu z Zagłębiem. Niestety, kibice, którzy pojawi się na stadionie przy al. Unii, nie ujrzeli go. Teraz wiemy, że szkoleniowiec próbował zaklinać rzeczywistość, a ona w ŁKS skrzeczy i to bardzo mocno. Stokowiec prowadził ełkaesiaków w piątym meczu ekstraklasy i po raz czwarty przegrał. Nadal nie może się pochwalić zwycięstwem. To jedenasty mecz łodzian z rzędu bez wywalczenia trzech punktów. Sytuacja beniaminka staje się coraz trudniejsza. Osiem punktów po szesnastu spotkaniach to tragiczne osiągnięcie tej drużyny. ŁKS wygrał w lidze po raz ostatni 20 sierpnia! Po raz kolejny należy zdać pytanie właścicielowi futbolowego interesu z al. Unii. Panie Tomaszu Salski, kto zbudował tę drużynę i dlaczego pan nie lubi kibiców ŁKS, skazując ich na konieczność oglądania żenujących piłkarskich popisów zawodników zatrudnionych w pańskim zespole? Bez wątpienia nadszedł czas, aby wyjść z ukrycia i wyjaśnić fanom dokąd zmierza ŁKS?

ŁKS - ZAGŁĘBIE NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

ŁKS ŁÓDŹ0
ZAGŁĘBIE LUBIN2

Koniec spotkania. Ełkaesiaków żegnają gwizdy
90+2' Trudno przypuszczać, że ŁKS uzyska w tym meczu korzystny wynik

90' Sędzia doliczył trzy minuty

88' Woźniak na boisku, kolejna zmiana w Zagłębiu
86' Żółta kartka dla Poletanovicia
84' Strzał Tejana, lecz bramkarz Zagłębia broni

80' Strzał Hotiego z dystansu, ale niecelny

80' Jeszcze tylko dziesięć minut nadziei dla kibiców ŁKS

77' Zmiana także w ŁKS, za Mokrzyckiego wszedł Lorenc
77' Dwie zmiany w Zagłębiu

76' Rzut rożny dla gości

74' Słupek broni ŁKS przed utratą gola, strzelał Kurminowski

72' zagłębia gra w „dziadka” z ełkaesiakami

69' Tejan mocno walczy, ale osamotniony nie może wiele zdziałać

67' Zagłębie nie zamierza ograniczać się do obrony wyniku

64' Bobek broni strzał Wdowiaka, kolejny rzut rożny

63' Dwie zmiany w ŁKS, za Juricia i Ramireza weszli Hoti i Sliwa

62' Bobek broni strzał Buletsa

60' ŁKS nie żywszy na boisku, ale brak dobrych okazji bramkowych

58' Bobek broni silny strzał napastnika Zagłębia, rożny dla gości

56' Mokrzycki strzelał obok bramki

54' Zdecydowania piłkarska kultura po stronie zawodników gości

52' ŁKS kompletnie oszołomiony, nie bardzo wie, co ma robić

49' Gol dla Zagłębia. Znów defensywa ŁKS spała, a rywale w polu bramkowym robili co chcieli. Tym razem bobka pokonał Ławniczak

48' Niecelny strzał z dystansu piłkarza Zagłębia

46' Zaczęła się druga część spotkania, jest jednak zmiana, za Tytyskinasa Dankowski

Koniec pierwszej części spotkania, ŁKS przegrywa 0:1

45' Sędzia doliczył minutę

44' Nadal ŁKS nie nie może zdziałać

42' Louveau faulował rywala i wolny dla Zagłębia

40' makowski faulował Mokrzyckiego i dostał żółtą kartkę

37' Żółta kartka dla Mokrzyckiego, faul taktyczny

35' Faulowa Jurić

33' Kibice śpiewaj: ŁKS chcemy gola, ŁKS...

31' Rożny dla gości

29' Nic się nie zmienia, inicjatywa po stronie Zagłębia

27' Niestety, defensywa ŁKS gra bardzo słabo

25' Po strzale napastnika zagłębia piłka trafiła w słupek bramki ŁKS

24' ŁKS nie ma na razie pomysłu, jak rozmontować defensywę gości

22' Bobek broni strzał z dystansu Dąbrowskiego

21' ŁKS ma problemy z wyprowadzeniem akcji z własnego przedpola

19' Głośny doping kibiców ŁKS

17' Silny strzał Janczukowicza, ale bramkarz broni

16' ŁKS ma poważny problem ze zbudowaniem ofensywnej akcji

14' Faul na Mokrzyckim w środku pola

12' Zasłużone prowadzenie gości, którzy w tek części spotkania przeważało

9' Gola dla Zagłębia. Po rzucie wolnym piłka trafiła w pole karne, znów zaspała defensywa ŁKS i Kopacz z bliska pokonał Bobka.

8' Na razie bez klarownych sytuacji bramkowych

6' Nieco więcej z gry mają goście

4' Strzał piłkarza Zagłębia, ale spokojnie broni Bobek

3' Faulował Janczukowicz

2' ŁKS zaczął agresywnie

1' Arbiter rozpoczął spotkanie ŁKS - Zagłębie

Godz.17.58 Sebastian Krasny poprowadzi piątkowe spotkanie piłkarzy ŁKS z Zagłębiem Lubin. Dla sędziego z Krakowa, będzie to pierwszy mecz w tym sezonie, z udziałem biało-czerwono-białych.

Godz. 17.55 ŁKS wygrał w ekstraklasie po raz ostatni 20 sierpnia, Zagłębie 2 października...

Godz. 17.50 Ławka rezerwowych Zagłębia: Burić – Nalepa, Kirkeskov, Grzybek, Poletanović, Wozniak, Munoz, Chodyna, Bohar.

Godz. 17.45 Pięć z sześciu ostatnich meczów pomiędzy tymi drużynami kończyło się zwycięstwami Miedziowych. Czas najwyższy zacząć zamieniać tę statystykę!

Godz. 17.40 ŁKS zajmuje dopiero osiemnastą pozycję w ligowej stawce (ostatnia w ekstraklasie)., z dorobkiem zaledwie ośmiu punktów. Jeśli łodzianie myślą o utrzymaniu muszą zacząć zwyciężać

Godz. 17.35 Ławka rezerwowych ŁKS: Dawid Arndt – Nacho Monsalve, Marcin Flis, Nelson Balongo, Kamil Dankowski, Engjel Hoti, Maciej Śliwa, Mieszko Lorenc, Piotr Głowacki.

Godz. 17.30 Piłkarze z Lubina po piętnastu rozegranych meczach ekstraklasy zajmuje siódme miejsce w ligowej stawce, mając na swoim koncie 21 punktów

Godz. 17.25 W takim składzie zacznie mecz Zagłębie Lubin: Wieirauch – Kopacz, Ławniczak, Makowski, Dąbrowski, Buletsa, Pieńko, Kłudka, Mata, Wdowiak, Kurminowski.

Godz.17.20 Powiedzieć, że obie ekipy nie mają za sobą najlepszych tygodni w ekstraklasie, to jak nic nie powiedzieć. ŁKS i Zagłębie w ostatnich pięciu kolejkach zdobyły łącznie trzy punkty - łodzianie jeden ich dzisiejsi rywale dwa!

Godz. 17.13 Piłkarze ŁKS przed przerwą reprezentacyjną zremisowali z Piastem Gliwice 3:3 (w 38 minucie meczu przegrywalijuż 0:3). Z kolei Zagłębie zremisowało przed własną publicznością z Widzewem Łódź 1:1, wypuszczając wygraną w 99 minucie meczu!

Godz. 17.08 Do tej pory w meczach o stawkę ŁKS i Zagłębie rywalizowały ze sobą 24 razy. 11 razy wygrywała lubińska drużyna, osiem razy ŁKS, a w trzech przypadkach był remis.

Godz. 17.02 W takim składzie zagra ŁKS

Godz. 16.56 Spotkanie ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin rozpocznie 16. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy.

Godz. 16:50 - Dziś mecz ŁKS - Zagłębie. Łodzianie aby myśleć o pozostaniu w ekstraklasie muszą zacząć punktować przynajmniej na własnym stadionie. Początek spotkania o godz. 18. Poniżej aktualna tabela...