ŁKS - Pogoń Siedlce 1:3. Porażka ,,Rycerzy Wiosny" z drugoligowcem tuż przed wylotem łodzian do Turcji ZDJĘCIA

Piłkarze ŁKS ulegli w Łodzi Pogoni Siedlce 1:3 (1:2) w swoim ostatnim meczu sparingowym przed wylotem na zgrupowanie do Turcji. Jedynego gola dla podopiecznych trenera Kazimierza Moskala zdobył Jan Łabędzki.

Zawodnicy lidera tabeli pierwszej ligi nie poradzili więc sobie na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Minerskiej z drugoligowcem, prowadzonym przed doskonale znanego w Łodzi Marka Saganowskiego.

Już w 4 minucie Pirulo wraz z Kamilem Dankowskim rozegrali piłkę na prawym skrzydle, ten ostatni zagrał na środek pola karnego, gdzie świetnie ustawiony Łabędzki płaskim strzałem otworzył wynik meczu

Poźniej strzelali między innymi Mateusz Kowalczyk (po efektownej akcji Łabędzkiego), Piotr Janczukowicz (po sprytnym zagraniu w tempo Kowalczyk, Artjemus Tutyskinas i Pirulo.

Goście kontratakowali i ostatecznie osiągnęli swój cel. Najpierw w 36 min do wyrównania doprowadził płaskim strzałem Cezary Bujalski, następnie zaś Damian Nowak wykorzystał karnego

Po przerwie Pogoń trafiła raz jeszcze (po kontrze i zamieszaniu w ,,szesnastce" ełkaesiaków) w 65 min

Ełkaesiacy także próbowali (jak chociażby Bartosz Szeliga), jednak nie zdołali już odwrócić losów tego spotkania.

Być może jeszcze dziś zostanie ogłoszona kadra zawodników ŁKS, którzy w najbliższą sobotę wylecą na kilkunastodniowy obóz do Turcji. Tam mają powalczyć w trzech spotkaniach sparingowych. Ich rywalami będą kolejno: FC Admira Wacker Mödling z Austrii (25 stycznia), Worskła Połtawa z Ukrainy (28 stycznia) oraz AFK Csikszereda Miercurea Ciuc z Rumunii (3 lutego)

ŁKS Łódź - Pogoń Siedlce 1:3 (1:2)
1:0 - Jan Łabędzki (4), 1:1 - Cezary Bujalski (35), 1:2 - Damian Nowak (44, karny), 1:3 - zawodnik testowany (65).
ŁKS: pierwsza połowa) Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Artemijus Tutyskinas - Bartosz Biel, Mateusz Kowalczyk, Jan Łabędzki, Pirulo, Piotr Janczukowicz - Stipe Jurić. Druga połowa: Michał Kołba, Marcel Wszołek, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, zawodnik testowany, Damian Nowacki, Michał Trąbka, Dawid Kort, Nelson Balongo (78, Grzegorz Glapka), Bartosz Szeliga, zawodnik testowany.