ŁKS - Raków Częstochowa 0:2. Łodzianie walczyli ambitnie, ale odpadli z Pucharu Polski

hof
W spotkaniu drugiej rundy piłkarskiego Pucharu Polski, ŁKS grający na własnym stadionie, przegrał po dogrywce 0:2 z Rakowem Częstochowa. Łodzianie bardzo długo dzielnie walczyli, ale ostatecznie kropkę nad i postawili mistrzowie Polski Kluczowa dla wyniku tego spotkania była sytuacja ze setnej minuty. Wówczas, przy wyniku 0:0, w polu karnym, po starciu z rywalem, padł Janczukowicz . Sędzia uznał, że było to symulowanie faulu i ełkaesiak ujrzał żółtą kartkę, była druga i po chwili otrzymał czerwoną. Sytuacja była mocno kontrowersyjna. Także przy pierwszym straconym golu wydawało się, że zawodnik Rakowa był na pozycji spalonej (tak przynajmniej sugerował VAR). Arbiter widział jednak tę akcję inaczej. Jak to zwykło mówić, biednemu to i wiat w oczy... W ŁKS mało było finezji, ale za to bardzo wiele serca i chęci walki. Długo taka taktyka przynosiła dobre rezultaty i choć mistrzowie Polski mieli zdecydowaną przewagę, to nie potrafili jej udokumentować zdobyciem gola. Jednak kiedy grali już w przewadze jednego zawodnika zdobyli dwie bramki. Kolejny raz z doskonałej strony zaprezentował się Dawid Arndt. Trener poważnie powinien się zastanowić, czy to obecnie nie jest bramkarska jedynka w jego drużynie.

ŁKS Raków Częstochowa relacja na żywo

strona wymaga odświeżania

ŁKS ŁÓDŹ0
RAKÓW CZĘSTOCHOWA2

120' Koniec spotkania

120' Raków zdobył drugiego gola. Strzał Ledermana z dystansu bardzo precyzyjny
119' Dankowski na spalonym

118' Piłkarze ŁKS nabiegali się w tym meczu, toteż siły uleciały

116' Znów kapitalna interwencja bramkarza ŁKS

113' Piłkarzy łapią już skurcze

111' Zabrakło szczęścia. Arndt odbił piłkę, ale już przy dobitce był bezradny

109' Gol dla Rakowa, ale jeszcze sytuację ocenia VAR. Piłkę do siatki skierował Koczerhin. Sędzia jednak uznał gola

106' Rozpoczęła się druga część dogrywki

105+2' Koniec pierwszej części dogrywki

105' Doliczona minuta

104' Rzut wolny dla Rakowa i po chwili rzut rożny

102' ŁKS musi grać w dziesiątkę

100' Janczukowicz za symulowanie faulu w polu karny ujrzał żółtą kartkę, była druga i po chwili ełkaesiak otrzymał czerwoną. Sytuacja mocno kontrowersyjna

99' Niecelny strzał piłkarza drużyny z Częstochowy

97' Dobra akacja ŁKS, ale lekki strzał Ramireza

95' ŁKS myśli głównie o defensywie

93' Znów Raków stara się atakować, ale ŁKS nadal dobrze broni

91' Rozpoczęła się pierwsza część dogrywki

90+7' Sędzia kończy drugą część spotkania, jest 0:0 i czeka nas dogrywka

90+3' Rzut rożny dla Rakowa

90' Sędzia doliczył pięć minut

89' Dogrywka coraz bliżej

86' Znów rożny dla gości

86' Rzut rożny dla Rakowa

84' Rzut rolny dla ŁKS

83' Żółta kartka dla Janczukowicza

82' Znów doskonale broni Arndt

81' Rzut rożny dla gości

80' Szczęście ŁKS, zawodnik Rakowa nie trafił z bliska w piłkę

78' Żółta kartka dla Hotiego, za faul bez piłki

77' Rożny dla ŁKS, pierwszy w tej części

76' Zmiana w ŁKS, schodzi Fase, wchodzi Ramirez

76' Kapitalny obrona Arndta

74' Zmiana w ŁKS, wchodzi Janczukowicz, schodzi Tejan

71' Trzy zmiany w Rakowie, zeszli: Piasecki, Yeboah i Kittel, weszli: Crnac, Cebula i Nowak

70' Groźny strzał Drachala

69' Fase w dobrej sytuacji wybiegł z piłką poza boisko

67' Żółta kartka dla Racovitana

64' Żółta kartka dla Tejana, ełkaesiak faulował rywala

62' W tym fragmencie meczu ŁKS tylko się broni

60' Coraz większa przewaga Rakowa

58' Zmiana w ŁKS, schodzi Tutyskinas, wchodzi Dankowski

56' Rzut rożny dla Rakowa

54' Rzut wolny dla gości

52' W środku boiska faulowany Tejan

50' Yeboah strzelał silnie, ale niecelnie

48' Żółta kartka dla Tutyskinasa, który faulował rywala

46' Rozpoczęła się druga część spotkania, dwie zmiany w ŁKS. Na boisku jest Lorenc, za Louveau, i Monsalve za Marciniaka

45' Koniec pierwszej części spotkania, wracamy po przerwie

44' Zaraza dowiemy się, ile czasu doliczy sędzia

41' Tejan strzelał z bliska i bramkarz broni, szkoda, bo to powinien być gol

40' Kolejna dobra interwencja Arndta i po chwili następna

37' Faul Rakowa w środku boiska

35' Hoti faulował w środku pola zawodnika Rakowa

32' Tempo spotkania nie zachwyca

30' Rożny dla Rakowa

28' Przed polem karnym ŁKS faulowany Hoti

26' Szeliga strzelał z dystansu, ale bramkarz Rakowa łapie piłkę

25' Niecelny strzał Hotiego

24' Kapitalna interwencja Arndta i nadal mamy 0:0

23' Raków nadal mocno przeważa, ale bez klarownych sytuacji bramkowych

20' Tejan faulował w akcji ofensywnej

18' ŁKS ma duży problem, by przedostać się na przedpole rywala

16' Tutyskinas leży na murawie

14' Rzut rożny dla Rakowa

13' Tutyskinas faulował rywala

11' Doping kibiców ŁKS

9' ŁKS broni się na swojej połowie

7' Goście coraz groźniej atakują

5' Rzut rożny dla Rakowa

3' Raków rozpoczął bardzo spokojnie

2' Dobra akcja ŁKS, ale skuteczna interwencja bramkarza gości

1' Sędzia rozpoczął spotkanie

Godz. 17.58 Rezerwowi Rakowa: Kacper Bieszczad, Ben Lederman, Ante Crnac, Bartosz Nowak, Patryk Malamis, Tobiasz Mras, Kamil Pestka, Marcin Cebula, Tomasz Walczak.

Godz. 17.56 Zdecydowano, że w I rundzie PP wolny los otrzymały cztery drużyny, które reprezentowały wówczas Polskę w kwalifikacjach rozgrywek o europejskie puchary, a zatem: Raków Częstochowa, Legia Warszawa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin.

Godz. 17.52 Na trybunach bardzo mało kibiców łódzkiej drużyny. Widać ligowe niepowodzenia zniechęcają do przejścia na stadion...

Godz. 17.50 Pierwszy gwizdek w drugiej rundzie Pucharu Polski wybrzmi o godz. 18, zawody poprowadzi sędzia Tomasz Kwiatkowski.

Godz. 17.45 Raków Częstochowa (wyjściowa jedenastka): Vladan Kovacević – Fran Tudor, Bogdan Racovitan, Milan Rundić – Dawid Drachal, Gustav Berggren, Vladyslav Kochergin, Srdjan Plavsić – Sonny Kittel, John Yeboah – Fabian Piasecki.

Godz. 17.40 Goście przejechali do Łodzi w osłabieniu. Kontuzjowani są: Zoran Arsenić, Łukasz Zwoliński, Ivi López, Stratos Svarnas, Adrian Gryszkiewicz oraz Daniel Szelągowski. Co więcej, na murawie z przyczyn dyscyplinarnych nie zamelduje się wahadłowy Jean Carlos.

Godz. 17.35 Pięć ostatnich spotkań, które odbyły się pomiędzy tymi drużynami, zakończyły się 3 zwycięstwami ŁKS Łódź, 1 remisem i 1 wygraną Rakowa Częstochowa

Godz. 17.30 Ławka rezerwowych ŁKS: Aleksander Bobek, Nacho Monsalve, Marcin Flis, Kamil Dankowski, Dani Ramirez, Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić, Mieszko Lorenc, Ricardo Goncalves.

Godz. 17.20 W I rundzie piłkarskiego Pucharu Polski, Łódzki Klub Sportowy rywalizował z zespołem II- ligowym, KKS Kalisz, a mecz zakończył się zwycięstwem beniaminka ekstraklasy 3:2.

Godz. 17.15 W takim składzie rozpocznie ŁKS

Godz. 17.08 Piłkarze ŁKS cały czas nie potrafią się przełamać w lidze. Czas przełamać niemoc

Godz. 16:45 - Dziś mecz Pucharu Polski między Łódzkim Klubem Sportowym a Rakowem Częstochowa. Zapraszamy na relację na żywo.