ŁKS - Skra 3:2. Łodzianie najedli się strachu, ale mieli w składzie Pirulo

Nikt chyba się nie spodziewał, że mecz z beniaminkiem przyniesie tyle emocji i sporo strachu piłkarzom ŁKS. Łodzianie ostateznie wygrali, ale w defensywie popełniali jakzwykle proste błędy

Mecz zaczął się fatalnie dla łodzian. Już w 12 min nieupilnowany Mesjasz głową po długim rogu strzelił bramkę dla Skry, pierwszą w I lidze. Siedem minut prowadzili goście. Po składnej akcji takiej w stlu ŁKS Pirulo z Bąkiewiczem, odwrócony tyłem do bramki Jurić, uderzeniem krzyżakiem w róg doprowadził do wyrównania. Dwa piękne gole, godne pokazywania w... ekstraklasie. Łodzianie do przerwy nie grali tak składnie jak w premierze w Tychach. Akcje się rwały, powodały stratę piłki i narażały gospodarzy na kontrataki. Łodzianie zamiast grać do siebie wpadali na siebie, jak Jurić i Rygaard pod koniec pierwszej połowy.
Im dalej w las tym było wolniej i mniej dokładnie w wykonaniu łodzian, którzy zachowywali się tak, jakby nie mieli kompletnie pomysłu na sforsowanie obrony rywali. Ich podania były przewidywalne i padały łupem dobrze ustawionych rywali. Do czasu. Wreszcie ŁKS włązył piąt bieg, przyspieszył i przyniosło to efekt. Przeprowadził składną, szybką akcję. Trąbka inteligentnie wycofał piłkę na 16 metr do Pirulo, a ten pewnym strzałem w róg strzelił drugą bramkę. Autor gola zamienił się w perfekcyjnego... asystenta. Po mierzonej centrze Pirulo, Wolski pięknym strzałem głową nieomal w okienko strzelił trzecią bramkę. Ambitni goście zdobyli kotaktową bramkę, ale na więcej nie było ich już stać.

ŁKS - Skra Częstochowa 3:2(1:1)

0:1 - Mesjasz (12, głową), 1:1 - Jurić (19), 2:1 - Pirulo (71), 3:1 - Wolski (79, głową), 3:2 - K. Wojtyra (88)

ŁKS: Kozioł - Bąkowicz, Dąbrowski (46, Nacho Monsalve), Marciniak, Szeliga, Pirulo (8, Kelechukwu), Trąbka, Rozwandowicz (63, Tosik), Rygaard (63, Wolski), Javi Moreno, Jurić (76, Janczukowicz)