MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ŁKS. Trenerowi Kazimierzowi Moskalowi jest trochę wstyd

ŁKS przegrał arcyważny mecz z Koroną Kielce 0:1 i jest cotraz bliższy spadku do I ligi

Kazimierz Moskal (trener ŁKS): To było marne widowisko. Jeśli któraś z drużyn miała dzisiaj zgarnąć trzy punkty, to tylko w taki właśnie sposób, czyli po rzucie karnym. Nie byliśmy w stanie nawet po stałym fragmencie gry stworzyć sobie jakiejś sytuacji. Dużo błędów, piłka kompletnie nas nie słuchała. W sporcie zdarzają się porażki, ktoś wygrywa, a ktoś przegrywa. Tu nie ma powodu się wstydzić, ale dzisiaj jest mi trochę wstyd.
- Nie wiedziałem, że możemy tak słabo grać. Może, to była i moja wina, że po dobrym meczu z Zagłębiem powinienem zrobić trzy, cztery czy pięć zmian, tym bardziej, że graliśmy w środku tygodnia. Z zespołem z Lubina zagraliśmy dobre spotkanie, a dzisiaj nic nam nie wychodziło. Mieliśmy duży problem z piłką, prowadzeniem gry, ze stwarzaniem sytuacji, a nawet z prostym podaniem. Jeśli nie byliśmy atakowani, to wybijaliśmy piłkę na aut. Dla mnie jest to niezrozumiałe.
Maciej Bartoszek (trener Korony Kielce): W pierwszej połowie graliśmy zbyt nerwowo, mieliśmy zbyt dużo strat. Mimo że robiliśmy wszystko, aby uniemożliwić przeciwnikowi rozgrywanie piłki, to niewiele z tego wynikało. Kiedy odzyskaliśmy piłkę, to zbyt łatwo ją traciliśmy przez niedokładność. W drugiej połowie graliśmy już ustawieniem 4-4-2 i nie mieliśmy tak dużo strat, jak przed przerwą. Dzięki temu mieliśmy trochę więcej sytuacji, po których mogliśmy stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika. Nie wiem, czy było to marne widowisko, dla mnie liczą się punkty.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?