ŁKS w Side - po przegranym sparingu. Mieli problem ze stwarzaniem sytuacji

lkslodz.pl
Piłkarze ŁKS przgrali pierwszy mecz komntrolny na zgrupowaniu w Sid. Ulegli 0:1 FK Radnicki Nisz. Opinie piłkarzy po spotkaniu za stroną lkslodz.pl

– Mieliśmy problem ze stwarzaniem sytuacji pod bramką rywala. Rozegranie piłki od tyłu i jej posiadanie stało na dobrym poziomie i nieźle to momentami wyglądało, aczkolwiek nie przekładało się na konkrety z przodu, więc nad tym będziemy musieli solidnie popracować – zauważył Jakub Tosik
– Cenna lekcja. Mamy dużo czasu, żeby zastanowić się nad przebiegiem tego sparingu i przede wszystkim nad naszą postawą, więc usiądziemy na spokojnie, przeanalizujemy ten mecz i na pewno wyciągniemy wnioski. Na razie nie patrzymy na wynik, tylko na to, co chcemy robić, co już udało się zrobić i co trzeba zrobić jeszcze – powiedział Maksymilian Rozwandowicz
Doświadczony defensor Adam Marciniak wystąpił w barwach ŁKS (choć jeszcze nie w meczu oficjalnym) po dwunastu latach! Jego opinia: – Bardzo się cieszę, że miałem okazję zagrać po długiej przerwie w barwach ŁKSu. W drużynie pojawiło się kilka drobnych urazów, więc akurat miałem okazję zaliczyć dziewięćdziesiąt minut. W pierwszej połowie wystąpiłem na lewej stronie obrony, a po przerwie na środku defensywy . Co do oceny mojej gry, to jak zwykle zostawiam ją trenerom. Nie ma co przywiązywać wagi do wyniku, tylko trzeba wyciągnąć wnioski i skupić się na dalszej pracy.
Tyle jeśli chodzi o „debiutanta” Marciniaka, a należy przy tym pamiętać, że w meczu z Serbami wystąpiło też dwóch prawdziwych debiutantów, bo przed przerwą po murawie biegali Mikkel Rygaard i Piotr Janczukowicz – obaj po raz pierwszy założyli meczowe koszulki z ełkaesiacką przeplatanką na piersi.
Piotr Janczukowicz: – Nie mogłem się doczekać tego sparingu i nie ukrywam, że bardzo cieszyłem się z tego wyjścia na boisko w wyjściowej jedenastce . Pierwszy mecz, więc zależało mi bardzo na tym, żeby zgrać się z drużyną. Czy to dobrze wyglądało? Myślę, że było OK. Lepiej też mogło być, ale to dopiero początek, więc mam nadzieję, że szybko poznam chłopaków, cały ten sposób poruszania się drużyny i wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej.