ŁKS - ZAGŁĘBIE wynik meczu. Łodzianie odnieśli upragnione zwycięstwo

ŁKS - Zagłębie Lubin na żywo
strona wymaga odświeżania

ŁKS ŁÓDŹ3
ZAGŁĘBIE LUBIN2

Wielka radość kibiców, piłkarzy i trenera Kazimierza Moskala. Piłkarze ŁKS wygrali po raz pierwszy od siedmiu spotkań. Po raz ostatni wygrali z Cracovią 1 grudnia 2019 roku. ŁKS do bezpiecznej pozycji, którą zajmuje Wisła Kraków, tarci 10 punktów. ŁKS walczysz!

KONIEC MECZU

90+6 min. Sędzia jeszcze nie kończy meczu

90+5 min. Ależ groźna sytuacja pod bramką ŁKS. Na szczęście goście nie wykorzystali zamieszania

90+4 min. Atakuje Zagłębie, ale akcje stopuje Wolski

90+3 min. ŁKS dzielnie broni wyniku. Rzut rożny dla łodzian

90 min. Sędzia przedłużył mecz o 6 minut

90 min. Zmiana w ŁKS. Corral za Wróbla

87 min. Wróbel próbował strzelać głową

85 min. Strzelał Piątek z dystansu, obok bramki

82 min. Zmiana w ŁKS za Domingueza wchodzi Piątek

82 min. ŁKS broni się na własnym przedpolu, Zagłębie wyczuło swoją szansę

78 min. Mecz ogląda 4.712 widzów

Kontuzjowany Malarz leży na murawie, jest opatrywany, ale nie schodzi. Nadal walczy

74 min. Gol dla Zagłębia. Vidmajer zderzył się z Malarzem. Białek wykorzystał tę sytuację. Strzelcem gola Białek

73 min. Dobry strzał Wolskiego, piłka przeleciał kilka centymetrów obok słupka

69 min. Vidmajer strzelał z dogodnej pozycji, ale Hładun obronił

68 min. Zmiana w ŁKS Wolski zastąpił Trąbkę

63 min. ŁKS fauluje w środku boiska. Vidmajer za faul, a Dąbrowski za krytykowanie orzeczeń sędziego obejrzeli żółte kartki

Niezwykłe zachowanie przed bramką Zagłębia 17-letniego Ratajczyka. Zachował się jak rutyniarz, wyczekał na dogodny moment, położył dwóch obrońców i bramkarza rywali na murawie i strzelił do siatki. ŁKS ma w składzie talent pierwszej wody. To jeden z najpiękniejszych i najbardziej wyjątkowych goli sezonu

55 min. GOL DLA ŁKS

53 min. Wróbel strzelał głową, tuż ponad branką

51 min. Bohar przedzierał się przez obronę ŁKS i wywalczył róg. Drazić strzelał z dystansu 15 metrów obok bramki ŁKS

49. min. Ratajczyk ukarany żółtą kartką za przeszkadzanie w rozpoczęciu gry przez Zagłębie

Początek drugiej połowy. Nie ma zmian w obu drużynach.

Koniec pierwszej połowy. Kibice mogą być zadowoleni z poziomu gry

Końcówka pierwszej połowy, sędzia przedłużył ją o 2 minuty

43 min. Malarz broni nogami strzał w sytuacji sam na sam. Coś nieprawdopodobnego

37 min. Jednak nie ma karnego. Kartka żółta dla Graci za wymuszenie rzutu karnego

37 min. Karny dla ŁKS? Sędzia sprawdza VAR. Czy Balić faulował Gracię? Czy sędzia odwoła swą decyzję

37 min. Powinien być gol dla ŁKS. Guima w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił prosto w niego

Doskonałe widowisko w Łodzi. Bardzo dobra gra piłkarzy ŁKS i Zagłębia. Nie brakuje podbramkowych sytuacji

34 min. Dwie kapitalne interwencje Malarza. Bramkarz ŁKS obronił dwa strzały z bliska piłkarzy Zagłębia

33 min. Gol dla ŁKS. Dominguez pewnie wykorzystał jedenastkę

31 min.- Karny dla ŁKS. Baszkirow zagrał piłkę ręką w polu karnym po strzale Domingueza

28 min. GOL dla Zagłębia. Po wolnym Starzyński wrzucił piłkę w pole karne ŁKS, a tam Gracia chciał wybić piłkę, ale wpakował ją do własnej bramki. Samobójczy gol

27 min. Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Czerwińskim

22 min. Gracia zablokował silny strzał rywala

20 min. Guima sam na sam z bramkarzem Zagłębia, ale posłał piłkę obok słupka

18 min. GOL DLA ŁKS. Potężny strzał z daleka Srnicia w słupek, dobitka głową Graci z kilku metrów. Efektowny gol. Brawo ŁKS

15 min. Zivec ostro strzelił z prawie zerowego kąta, odbił Malarz wpadając w słupek, na szczęście do kontuzji nie doszło

11 min. Silny strzał Domingueza w środek bramki, Hładun wybija przed siebie

10 min. Piłka po strzale Bohara o pół metra minął lewy słupek bramki Malarza

8 min. [/b[b]]Drazić minął pięciu piłkarzy ŁKS, strzelił z bliska, na szczęście Malarz obronił. Mógł być gol dla Zagłębia

6 min. Faul Bogusza, daleka wrzutka z autu, piłka łodzian

5 min. Zivec próbował zagrozić bramce ŁKS, został zatrzymany

4 min. Bogusz zaatakował prawą stroną, piłka wyszła poza boisko

Z trybun stadionu ŁKS mecz ogląda Dani Ramirez

2 min. rzut wolny dla ŁKS. Po wrzutce Gracia był blisko, ale nie sięgnął piłki

1 min. Pierwszy gwiazdek sędziego. Gramy

Godz. 17:59. System VAR obsługuje nasz eksportowy arbiter Szymon Marciniak.

Godz. 17:57 Piłkarze wychodzą na boisko. ŁKS na biało-czerwono, Zagłębie w czarnych strojach

Godz. 17:46 Po wtorkowym zwycięstwie Wisły w derbach Krakowa piłkarze ŁKS mają już 13 punktów straty do bezpiecznego miejsca w tabeli ekstraklasy, gwarantującego utrzymanie

Godz. 17:40 Trener Kazimierz Moskal dokonał dwóch zmian w składzie ŁKS. Zamiast Grzesika gra Bogusz, a zamiast Wolskiego - Srnić

Godz. 17:10 - Skład ŁKS: Malarz - Bogusz, Gracia, Dąbrowski, Vidmajer, Trąbka, Dominguez, Srnić, Guima, Ratajczyk, Wróbel
Rezerwowi: Budzyński, Sobociński, Wolski, Corral, Pirulo, Grzesik, Sekulski, Sajdak, Piątek

Godz. 16:45 Pierwszego w historii ligowego gola dla ŁKS w meczu z Zagłębiem Lubin zdobył Grzegorz Więzik (wygrany 3:1 mecz w 1985 roku). Ostatniego - czyli tego w jesiennym przegranym 1:3 meczu w Lubinie - Piotr Pyrdoł (dziś już w Legii Warszawa).

Aktualna tabela ekstraklasy poniżej:

Godz. 16:30 Za półtorej godziny ważny pojedynek przed łódzką ekipą. Po ostatnich remisach czas na zwycięstwo. Tylko ono może jeszcze dać nadzieję na utrzymanie się w elicie polskiej piłki. Początek meczu o godz. 18.