ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Akumulatory sprzedają się jak świeże bułeczki. Największym...

(em)

2018-03-04 21:55

2018-03-04 21:55

Dodaj komentarz

Akumulatory sprzedają się jak świeże bułeczki. Największym wzięciem wśród klientów cieszą się urządzenia najtańsze

(em)

2018-03-04 21:55

Podczas siarczystych mrozów, które od kilku tygodni panowały w całym kraju, akumulatory samochodowe sprzedawały sie niczym świeże bułeczki.
- Ich sprzedaż wzrosła o ponad jedną trzecią w stosunku do czasu poprzedzającego mroźną pogodę. Są dni, że sprzedajemy dziennie nawet kilkanaście akumulatorów - mówi Dariusz Wacławiak, sprzedawca w hurtowni motoryzacyjnej przy ul. Wojska Polskiego.

Największym wzięciem wśród kierowców cieszą się akumulatory najtańsze, produkcji polskiej. Ceny tych o pojemności 45 Ah zaczynają się od 172 zł. 62 Ah kosztują 220 zł, 74 Ah - 230 zł.
W wielu sklepach sprzedawcy pomagają bezpłatnie kierowcom zamontować w samochodzie nowy akumulator . Odbierają też stary. Sporo klientów zaopatruje się również w ładowarki akumulatorowe. Przeważnie w cenie do 200 zł, a także voltomierze, które pozwalają kontrolować na bieżąco napięcie akumulatora. Najprostsze kosztują kilka złotych. Droższe - około 40 zł. Mariusz Bedy-niak, szef łódzkiej, korporacji taksówkarskiej mówi, że dziennie w mroźne poranki nawet 70 kierowców, którzy nie mogą uruchomić silnika, korzysta z pomocy taksówkarzy zrzesznych w jego firmie. Ci pomagają uruchomić silnik przy pomocy przewodów elektrycznych. Usługa kosztuje 20 zł.

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się