ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Dawali łapówki i wyłudzali odszkodowania komunikacyjne

KWP ŁÓDŹ

2018-02-09 22:50

2018-02-09 22:50

1 Komentarz
Dodaj komentarz

Dawali łapówki i wyłudzali odszkodowania komunikacyjne

KWP ŁÓDŹ

2018-02-09 22:50

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o usiłowanie wyłudzenia odszkodowania komunikacyjnego na kwotę 52.150 złotych, na szkodę jednej z firm ubezpieczeniowych oraz wręczenie łapówki. Zarzut przyjęcia łapówki usłyszał również 46-letni pracownik stacji kontroli pojazdów. Obu podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją piotrkowskiej komendy ustalili podejrzanego o usiłowanie oszustwa na szkodę jednej z firm ubezpieczeniowych, 57-letniego mieszkańca powiatu łódzkiego wschodniego. Okazało się, że mężczyzna zgłosił firmie ubezpieczeniowej kolizję drogową, w wyniku której miało dojść do uszkodzeń ciągnika siodłowego marki MAN którego jest właścicielem.

Czujność funkcjonariuszy wzbudziły drobne szczegóły zawarte we wniosku o odszkodowanie. Policjanci dokonując szczegółowej analizy zebranych materiałów dowodowych stwierdzili, że kolizja miała miejsce trzy dni przed datą podaną ubezpieczycielowi. Wątpliwości funkcjonariuszy rozwiały się z chwilą ustalenia, że w dniu kolizji pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych. Przegląd pojazdu został wstemplowany w dowód rejestracyjny dzień po uszkodzeniu samochodu w wyniku kolizji. Tutaj pojawiło się podejrzenie co do uczciwości diagnosty. Funkcjonariusze zareagowali niezwłocznie ustalając dane diagnosty, który poświadczył nieprawdę w dowodzie rejestracyjnym. Zatrzymany 46 – letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego usłyszał zarzut przyjęcia łapówki.

Za ten czyn grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień.Wobec 57-latka prokurator zastosował dozór policyjny. Sprawa ma charakter rozwojowy.

WALENTYNKI 2018, WIERSZYKI NA WALENTYNKI, MIŁOSNE WIERSZYKI, SMSY DLA ZAKOCHANYCH, WIERSZYKI DLA ZAKOCHANYCH

WALENTYNKI 2018. Top 10 pomysłów na walentynkowy prezent

Wierszyki na walentynki 2018

Ostatki 2018. Kiedy koniec karnawału?

Przepis na faworki

POGODA NA TRZY DNI FILM

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(1)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Brawo PiS !!! CBA i Policja!!!

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Dobra zmiana! (gość)  •

Brawo PiS !!! CBA i Policja!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj